×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2013
Drukāt

Rīdzinieka vērtībām un ērtībām


Foto - LETAFoto - LETA

Baznīcu remonti un veloceliņu ierīkošana, atbalsts bērnu vasaras nometnēm un ielu pārdēvēšana ievērojamu cilvēku vārdos – tik plašs bija tematu loks, kas tika pārrunāts Rīgas domes (RD) vadības un Rīgas kristīgo baznīcu mācītāju un draudžu pārstāvju tikšanās reizē.


 

Kristīgo draudžu kolēģijā darbojas 31 cilvēks, toskait, seši RD deputāti, trīs RD departamentu vadītāji un 22 dažādu kristīgo konfesiju pārstāvji. Tieši draudžu pārstāvji ierosinājuši izcilu garīdznieku piemiņu iemūžināt Rīgas ielu nosaukumos. Mežaparkā ir ievērojamā luterāņu teologa Roberta Feldmaņa iela; pēc vecticībnieku ierosinājuma, šogad tika nolemts Latgales priekšpilsētā vienu ielu nosaukt Fjodora Samanska vārdā. Savukārt katoļu baznīca lūgusi vienu ielu nodēvēt svētīgā bīskapa Boļeslava Sloskāna vārdā. Tikšanās reizē luterāņu mācītājs Guntis Kalme izteica ierosinājumu godināt ielu nosaukumos arī teoloģijas doktoru Roberta Akmentiņa un Edgara Rumbas vārdu, kā arī uzcelt pieminekli disidentam Gunāram Astram.

Biķeru draudzes mācītājs Aleksandrs Bite stāstīja par ieceri izveidot parku uz draudzei piederošās zemes. Jau tagad baznīcas kalniņš Gaiļezera bērnu slimnīcas tuvumā ir rīdzinieku iecienīta atpūtas vieta, un līdz 2016. gadam, kad tiks svinēta Biķeru dievnama 250. jubileja, draudze cer vismaz daļēji pašreizējo zālienu pārvērst par parku ar augļu kokiem un ogulājiem.

Rīgas dome ir atbalstījusi dažādus izglītības projektus.

Tikšanās reizē tika pasniegti Rīgas domes atzinības raksti. Tos saņēma apgāds “KALA Raksti”, “Luterisma mantojuma fonds”, Mārtiņa Lutera darbu tulkotāja Gundega Dumpe, izdevniecība “Patmoss”, Rīgas Sv. Trijādības pareizticīgo baznīcas virspriesteris Jānis Dravants, “NRA” žurnālists Viktors Avotiņš un citas personas.

 

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.8
Alūksne +23.7
Daugavpils +25.5
Saldus +13.5
Liepāja +12
Jelgava +18.0
Ventspils +13.2
Limbaži +17
Madona +24.9
Rēzekne +23.5
+19
+16
+15
Draugiem Facebook Twitter Google+