×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. marts, 2013
Drukāt

Rīdzinieki atbalsta māju siltināšanu, taču nav gatavi par to maksāt

Foto - LETAFoto - LETA

Lielākā daļa rīdzinieku atbalsta māju siltināšanu, taču nav gatavi par to maksāt, liecina sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktais pētījums par rīdzinieku attieksmi pret dzīvojamo māju siltināšanu.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Dzintra Āboliņa aģentūrai BNS pavēstīja, ka aptaujas dati liecina, ka 50% respondentu, kuri dzīvo daudzdzīvokļu mājās, atbalsta dzīvojamo māju renovāciju. Kritiska attieksme pausta retāk – aptuveni 40% gadījumu iedzīvotāji neatbalsta siltināšanu, savukārt gandrīz 8% aptaujāto nebija viedokļa šajā jautājumā. Bet 2,5% respondentu norādījuši, ka dzīvo jau renovētā, siltinātā vai nesen celtā mājā.

Vienlaicīgi vairāk nekā trešdaļa jeb 37% respondentu atzina, ka nevar atļauties uzņemties papildu saistības. Aptuveni 17% būtu gatavi maksāt tikai līdz pieciem latiem mēnesī, 19% – no sešiem līdz desmit latiem. Un tikai 12% – no 11 līdz 20 latiem. To, ka būtu spējīgi uzņemties kredīta saistības mājas renovācijai mēnesī vairāk nekā 20 latu apmērā, norādīja vien 6% respondentu.

Vērtējot iemeslus, kas Rīgā traucē straujākos tempos nodrošināt dzīvojamo māju siltināšanu, respondentu vairākums – 73% – norādīja, ka siltināšana nenotiek tāpēc, ka iedzīvotājiem nav līdzekļu, lai par to maksātu. Otrs biežāk minētais iemesls bija iedzīvotāju nevēlēšanās uzņemties ilgtermiņa kredītsaistības – šo apstākli minējuši 59% respondentu. Savukārt 37% aptaujāto norādīja, ka māju siltināšana Rīgā nenotiek straujākos tempos tāpēc, ka dzīvokļu īpašnieki nespēj savā starpā vienoties, lai noslēgtu līgumu par līdzfinansējumu un kredītu, bet 33% – ka iedzīvotājiem trūkst informācijas, ir daudz neskaidrību par siltināšanu.

Aptaujas ietvaros tika minēti arī tādi iemesli kā “maz labu piemēru”, “apsaimniekotāji nemudina, nemotivē veikt māju renovāciju/siltināšanu”, “pieteikšanās mājas renovēšanai/siltināšanai ir sarežģīta un birokrātiska” un citi.

Aptauja par iedzīvotāju attieksmi pret dzīvojamo māju siltināšanu tika veikta šā gada februārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+