×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
14. februāris, 2014
Drukāt

Rīdzinieki atkal var pieteikties bezmaksas latviešu valodas kursos (2)

LETALETA

No pirmdienas, 17. februāra, Rīgas iedzīvotāji varēs pieteikties latviešu valodas bezmaksas kursiem, portālu LA.lv informēja Rīgas domē.

Informācija par pieteikšanos, tostarp kontakttālrunis un izglītības iestādes atrašanās vieta, no 17.februāra būs pieejama interneta vietnēs: www.iksd.riga.lv, www.riga.lv.

Valodas apmācības vietu Rīgas iedzīvotāji varēs izvēlēties paši sev izdevīgā vietā atbilstoši pievienotajam sarakstam.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD), izvērtējot izglītības iestāžu iesniegtos projektus konkursā „Latviešu valodas apguves kursu organizēšana un īstenošana Rīgas pilsētas iedzīvotājiem”, projektu īstenošanai finansiālu atbalstu piešķirs astoņām iestādēm.

Konkurss tiek īstenots Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros, un tā mērķis ir finansiāli atbalstīt projektus, kas nodrošina iespēju pieaugušajiem Rīgas iedzīvotājiem, izņemot skolēnus un bezdarbniekus, apgūt latviešu valodu A un B līmeņa ietvaros. Bez maksas latviešu valodu būs iespēja mācīties tiem, kuri savu dzīvesvietu ir deklarējuši Rīgā.

Šogad konkursā tika iesniegti 26 projektu pieteikumi, taču konkursa rezultātā tiks īstenoti astoņi projekti par 114 783 eiro, kas dos iespēju latviešu valodu apgūt vairāk nekā 1200 rīdziniekiem.

Pēdējo trīs gadu laikā par Rīgas pašvaldības organizētajiem latviešu valodas kursiem bijusi liela interese un pieprasījums no iedzīvotāju puses. 2011. gadā kursus pabeidza 507 rīdzinieki, 2012. gadā – 2560, bet 2013. gadā – 1391 galvaspilsētas iedzīvotājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. nodokļumaksātāju nauda jātērē tādām lietām, kas ir katra Latvijas iedzīvotāja svēts pienākums – runāt valsts valodā! Tas pats ar krievu skolām. Izglītībai jābūt visiem tikai valsts valodā!

  2. Krievijas avīzē vai interneta portālā sludinājumu: Maskavieši var pieteikties krievu valodas bezmaksas kursos.

Draugiem Facebook Twitter Google+