×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
20. marts, 2018
Drukāt

Rīdzinieki bezmaksas sabiedrisko transportu “uzsauc” gandrīz 5000 citvalstu pensionāriem (5)

Foto LETAFoto LETA

Ilustratīvs attēls

Rīgas sabiedrisko transportu bez maksas var izmantot 4916 Rīgā deklarēti Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas pilsoņi – pensionāri, no kuriem 2997 vēl nav sasnieguši Latvijā noteikto pensionēšanās vecumu 63 gadus, pastāstīja SIA “Rīgas satiksme” pārstāve Baiba Bartaševiča.

Viņa norādīja, ka “Rīgas satiksme” pensionāriem braukšanas cenas atvieglojumus piešķir saskaņā ar Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, kas nosaka, ka atvieglojumi pienākas Rīgā deklarētiem, nestrādājošiem pensionāriem līdz 75 gadu vecumam. Proti, pensionāru pilsonība, vai citi kritēriji, piešķirot atlaides, vērā ņemti netiek.

Saskaņā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) datiem, kopumā Rīgā ir deklarēti 86 351 cilvēki, kas saņem Latvijas vecuma un izdienas pensiju.

Savukārt 4916 cilvēki saņem Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas pensiju. Starp tiem 23,5% saņem arī Latvijas pensiju.

Tā kā reģistrēto e-talonu skaits pēc VSAA un “Rīgas satiksmes” aplēsēm vidēji mēnesī ir 70 800, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas pensiju saņēmēji līdz 63 gadiem, kuri izmanto pensionāru braukšanas maksas atvieglojumus Rīgā, varētu būt 2325, kas ir aptuveni 3,28% no kopējā Rīgā deklarēto pensionāru skaita.

Aģentūra LETA jau vēstījusi, ka ažiotāžu sabiedrībā pirms neilga laika raisīja LTV raidījuma “De facto” publiskotais sižets, kurā teikts, ka citvalstu pensionāri braukšanas maksas atvieglojumus Rīgas sabiedriskajā transportā saņem vidēji par astoņiem gadiem agrākā vecumā nekā Latvijas pensionāri.

Šāda situācija izpelnījās arī Rīgas domes opozīcijas deputātu uzmanību, kuri rosināja noteikumus mainīt un “novērst latviešu pensionāru diskreditāciju” nosakot visiem vienādus kritērijus.

Sākotnēji “Rīgas satiksme” informāciju par to, cik tad citvalstu pensionāri šādu iespēju izmanto sniegt nevarēja, jo “tāda uzskaite veikta netiek” tādēļ, ka pilsonība nav viens no kritērijiem, kas tiek ņemts vērā piešķirot atlaides. Tomēr pēc Rīgas mēra Nila Ušakova (S) un opozīcijas deputātu vienošanās vienā no Satiksmes un transporta lietu komitejām, uzņēmumam tika uzticēts veikt vismaz aptuvenos aprēķinus un par tiem informēt deputātus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. tad jau sanāk, ka citu valstu pensijas saņem tikai sievietes, jo pensionējas 55 g.v.
    Vīriešiem kā zināms, pensija pienākas ne ātrāk kā 60 g.v.

  2. Ha ha …Tā ir iespējams tikai Latvijā – Krievijā viņiem par braukšanu jamaksā .

  3. Atkal strīdas par niekiem ,galvenais taču ir vai deklarēts Rīgā un vai ir pensionārs . Drīzāk būtu jācīnās lai mums atjaunotu pensionēšanos no 55un 60 gadiem. Jau 50-gadniekus vairs darbā neņem ,bet pesionēšanās vecumu tik pagarina un pagarina.

  4. pilnīgi pareizi – civilokupanti brauc par brīvu !

  5. Rīgā kā Krievijas pilsetā – spēkā ir tika Kriervijā izdotās pensionaru apliecības …

Draugiem Facebook Twitter Google+