×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. jūnijs, 2013
Drukāt

Rīdzinieki neizpratnē, kādēļ par atpūtu pilsētā nerūpēsies pašvaldība

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tuvojoties atpūtas sezonai, alus darītava “Aldaris” nolēmusi labiekārtot piknika vietas pilsētā. Pirmās tiks iekārotas Lucavsalā, Bābelītes ezera apkaimē un Velnezerā, kur uzstādīs piknika galdus, radot iespēju draugiem un ģimenēm atpūsties – grilēt gaļu, izklaidēties, čalot un baudīt siltos vasaras mēnešus. 


Daži no “Latvijas Avīzes” aptaujātajiem cilvēkiem izteica neizpratni par to, kādēļ šo labiekārtošanu veiks tieši alus darītava “Aldaris”. Rīgā dzīvojošais Andris domā, ka, sekojot “Aldara” solim, arī citas alus darītavas vai ar šo nodarbi nesaistīti uzņēmumi varētu sākt savu piknika vietu iekopšanu Rīgas aktīvās atpūtas zonās, tā radot sev reklāmu un popularizējot sevi. Citi norādīja, ka ideja ir laba un pretimnākoša Rīgas iedzīvotājiem, taču atzina, ka paši šādās vietās neatpūstos, jo labprātāk atpūtas meklējumos dodas ārpus Rīgas vai vasaras sezonā īrē mazdārziņu kādā no Rīgas rajoniem. Pēc šiem viedokļiem secināms, ka alus darītavas “Aldaris” uzlabotās atpūtas vietas galvenokārt būs noderīgas tiem rīdziniekiem, kuri dažādu apstākļu dēļ nevar izbraukt ārpus pilsētas un tā vietā izvēlas laiku labi pavadīt pilsētas piedāvātajās atpūtas zonās.

Kā skaidro uzņēmumā, viens no pamudinājumiem šādam solim bijusi kopīgi ar pētniecības projektu “Snapshots” rīkotā aptauja par Latvijas iedzīvotāju paradumiem, rīkojot piknikus un atpūšoties brīvā dabā. Pētījumā noskaidrojies, ka cilvēki labprāt rīko un piedalās piknikos, tiem pārsvarā tērējot ne vairāk kā 20 latus.

Starp populārākajiem piknika produktiem aptaujātie norādījuši grilētu gaļu, dārzeņus, kamēr dzērienu klāstā dominēja sulas un alus. Aptaujātie atzīst, ka pikniks ir labs veids, kā pavadīt laiku ar sev tuvajiem – radiniekiem, draugiem. Tie, kam nav iespēju atpūsties laukos vai doties pie draugiem, labprāt izmanto pilsētas piedāvātās atpūtas vietas, taču, kā novērojis arī “Aldaris”, vietumis piknika galdiņi ir novecojuši, tiem nepieciešams remonts vai pilnīga demontāža.

Sākotnēji ir paredzēts labiekārtot četras piknika vietas Lucavsalā un pie Bābelītes, vēlāk divas pie Veln­ezera – plāns ir pakāpeniski ar piknika galdiem un soliem aprīkot arī citas oficiālās Rīgas aktīvās atpūtas zonas. Projektam atvēlētais finansējums – 10 000 latu.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.0
Alūksne +15.5
Daugavpils +17.7
Saldus +15.4
Liepāja +15.6
Jelgava +16.4
Ventspils +15.1
Limbaži +15
Madona +16.3
Rēzekne +16.4
Draugiem Facebook Twitter Google+