×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
2. maijs, 2017
Drukāt

Rīdzinieki steidz iemūžināt brīnišķīgi saplaukušās sakuras (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgā uzplaukušas sakuras, kas sastādītas Pārdaugavā un ir Japānas dāvinājums pilsētai.

Iecere veidot sakuru dārzu radās 2010. gadā, bet pagāja divi gadi līdz to izdevās īstenot. Rīgai izvēlētas piemērotākās un izturīgākās sakuru šķirnes mūsu klimatam. Kopumā tika iestādīti 114 kociņi. Izvēlētas arī agrākas un vēlākas šķirnes, lai tās ar savu bagātīgo ziedu rotu priecētu pēc iespējas ilgāku laiku. Sakuras tika iestādītas Uzvaras parkā gar Mārupītes krastu starp Bāriņu un Slokas ielu. Stādījumi veidoti pēc īpaša plāni.

Japānā uzskata, ka sakuras jāstāda pie ūdens. Plūstošajā ūdens spogulī rotājas sakuru ziedu piesētas zarotnes un krītošās ziedlapas, bet viļņos liegi šūpojas jau nobirušās ziedlapas. Pārdomu brīdī sakuru dārzā ikviens var iedomāties sevi kā ziedlapiņu lielajā dzīves plūdumā.

Sakura simbolizē Japānu, tās iedzīvotāji sakuru ziedēšanu ik gadu saista ar pavasara iestāšanos. Japānas salās, kas izvietotas garā ķēdē no dienvidiem uz ziemeļiem, tās plaukst dažādos laikos, bet Tokijā sakuras zied marta beigās vai aprīļa sākumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Patiesībā prasās pēc valodas komisijas iekaukšanās, jo ka jau pareizi minēja, tie ir tie paši ķirši, tikai Japāņu valodā.

  2. Latviski tos sauc par ĶIRŠIEM, dārgie žurnālisti!!!

  3. Ļoti gribētu paskatīties, bet nevar aizbraukt uz to pusi, jo negribu ieraudzīt to okupācijas monstru!

  4. Ļoti skaisti !

Draugiem Facebook Twitter Google+