×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
19. jūlijs, 2012
Drukāt

Rīdzinieki sūdzas par nekvalitatīvi remontētām ielām

Foto-LETAFoto-LETA

Palielinoties saņemto sūdzību skaitam par nekvalitatīvi veiktiem ielu remontdarbiem, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) 19.jūlijā uz darba sanāksmi sasaucis Rīgas domes Satiksmes departamenta vadību un ceļu būves uzņēmumu pārstāvjus, lai aicinātu papūlēties un visus darbus paveikt kvalitatīvi jau pirmajā reizē.

Rīdzinieki aktīvi izmanto visas komunikācijas iespējas un sociālos tīklus, raksta e-pastus un komunicē ar Rīgas domi, vairākas sūdzības ik nedēļu tiek adresētas arī Ušakovam personiski.

Iedzīvotāji sūdzas par visu, kas saistīts ar ceļu remontiem, – apmalēm, paviršu bedru lāpīšanu, ceļu marķējumu kvalitāti un citām nejēdzībām, kas pievērš viņu uzmanību. “Nav tā, ka ļoti bieži kaut kas tiek remontēts, tāpēc cilvēki pamana, ja kaut kas nenotiek atbilstoši līmenim, kādu viņi gribētu redzēt. Pārsvarā visiem ir telefoni ar fotokameru – viņi nofotografē, kas tieši viņiem nepatīk, un piecu minūšu laikā ievieto tviterī ar jautājumu “Kāpēc?”,” skaidroja Ušakovs.

Rīgas mērs uzskata, ka tā ir atzīstama un veicināma rīcība, jo tādējādi papildus Satiksmes departamenta nodrošinātajai darbu kvalitātes kontrolei tiek nodrošināta papildu uzraudzība.

“Rīdzinieki sūdzas, un es aicinu cilvēkus nekautrēties – ja viņi redz, ka kaut kas tiek darīts nepareizi, to fiksēt, fotografēt, sūtīt Rīgas domei, lai aktīvā būvuzraudzībā piedalītos pēc iespējas lielāks cilvēku skaits. Negribu pārmest nevienai kompānijai, bet visi saprot, ka tie darbinieki, kas tiek algoti, atsevišķos gadījumos nav paši labākie. Vienkāršāk un lētāk ir jau no paša sākuma nodrošināt kvalitāti, nekā saskarties ar to, ka cilvēki pamana nekvalitatīvi izdarītus darbus, atsūta sūdzību, un pēc tam tik un tā viss jāpārtaisa no jauna,” uzsvēra Ušakovs.

Rīgas mērs uzsvēra, ka atbilstoši līgumiem ar Satiksmes departamentu nepilnības veiktajos darbos jānovērš būvniekiem pašiem par saviem līdzekļiem, tāpēc šodien darba tikšanās laikā Ušakovs aicinājis ceļu būvētājus papūlēties, lai viss tiktu paveikts kvalitatīvi jau pirmajā reizē.

Rīgas domes Satiksmes departamenta Satiksmes organizācijas un kustības drošības nodaļas vadītājs Tālivaldis Vectirāns norādīja, ka, viņaprāt, remontdarbu kvalitāte būtiski nav pasliktinājusies, bet gan iedzīvotāji kļuvuši ievērojami aktīvāki, jo paust viedokli ar sociālo tīklu un interneta starpniecību ir kļuvis ievērojami ātrāk, ērtāk un lētāk nekā agrāk, kad katra sūdzība bija jāsūta pa pastu, pievienojot fotogrāfijas.

Vectirāns uzsvēra, ka sūdzības par darbu kvalitāti ir bijušas visu laiku un tādas saņemtas arī iepriekšējos gados. Kā vienu no galvenajiem iemesliem, kāpēc kvalitāte dažkārt klibo, speciālists min kvalificētu darbinieku trūkumu nozarē.

Kopējo Rīgas ielu stāvokli Ušakovs vērtē kā apmierinošu un sola, ka jau nākamgad finansējums ceļu remontiem tiks palielināts. “Mēs pirms trim gadiem diezgan atklātā tekstā pateicām, ka lielu daļu līdzekļu virzīsim galvenajai prioritātei – skolām un bērnudārziem -, bet ceļi zināmā mērā palika “aiz strīpas”. Līdz gada beigām šim mērķim būsim iztērējuši kopumā 74 miljonus latu. Tagad izglītības infrastruktūra ir zināmā mērā sakārtota, līdz ar to par galveno prioritāti izvirzīsies tieši ceļi un iekšpagalmi,” solīja Rīgas mērs.

Rīgas ielu seguma stāvokli Ušakovs kopumā vērtē kā apmierinošu, izņemot atsevišķas vietas un mazas ielas. Toties iekšpagalmos situācija esot “traģiska”, tāpēc pašvaldība šogad par 1,9 miljoniem latu sākusi sistemātiski remontēt iekšpagalmus un nākamgad šim nolūkam plānots paredzēt vēl 4 līdz 5 miljonus latu. “Plānojam 4-5 gadu laikā lielā mērā sakārtot iekšpagalmus. Arī ielu remontiem būs lielāki līdzekļi, bet pārsvarā no nākamā gada,” norādīja Ušakovs.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +8
Alūksne +6.7
Daugavpils +8.7
Saldus +8.2
Liepāja +7.8
Jelgava +8.8
Ventspils +7.5
Limbaži +6
Madona +9.0
Rēzekne +8.5
Draugiem Facebook Twitter Google+