Rīdzinieki vēl var pieteikties jauniešu brīvprātīgajam darbam
 0

Irina, Oksana, Aleksejs un Edgars ir rīdzinieki, kas iekļāvušies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piedāvātajā pasākumā “Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam”. Viņi jau trešo mēnesi strādā Latvijas mazturīgo atbalsta biedrībā “Dace”, kas atrodas Rīgā, Burtnieku ielā 33, pagrabstāvā. 


Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Lasīt citas ziņas

Te biedrība grūtībās nonākušiem cilvēkiem piedāvā apģērbu, apavus, gultas veļu, segas, arī traukus, rotaļlietas bērniem un pat mēbeles. Dienā šo pagrabiņu apmeklē ap 40 – 50 iedzīvotāju.

Piedāvātās mantas ir lietotas, taču, kā uzsver organizācijas vadītāja Dace Dmitrijeva, tās ir labi saglabātas, pietiekami kvalitatīvas un jaunajiem saimniekiem kalpos vēl otru mūžu. Visas lietas ir Latvijas cilvēku ziedotas, nekas nav vests no ārzemēm. Katru nedēļu biedrība saņem ap tonnu dažādu mantu, kas jāizkrauj, jāsašķiro, jāizvieto pa plauktiem, jāpiedāvā apmeklētājiem. Biedrība iesaistījusies arī pārtikas programmā “Paēdušai Latvijai” un, sākot no marta, izsniegs pārtikas pakas mazturīgajiem iedzīvotājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bez palīgiem to paveikt nebūtu iespējams, uzsver D. Dmitrijeva. Iepriekš te strādāja “simtlatnieki”, tagad – jaunieši, kas piekrituši veikt brīvprātīgo darbu. Lai gan brīvprātīgie parasti nesaņem atalgojumu, šajā programmā NVA viņus atbalsta, piešķirot stipendiju – 40 latus mēnesī, bet jauniešiem ar invaliditāti – 60 latus.

Irinai Borzinai ir 24 gadi, viņa dzīvo Bolderājā jauniešu grupu dzīvoklī. Nelielu laika posmu meitene strādāja kādā firmā, tad mācījās NVA kursos – apguva latviešu un franču valodu. Irina priecājas, ka atkal var strādāt, būt cilvēkos. Te viņa ieguvusi draudzeni Oksanu Hripko. Oksana līdz šim neesot strādājusi, jo cilvēkiem ar invaliditāti atrast darbu ir ļoti sarežģīti. Tāpēc meitene ir gandarīta par iespēju šeit iegūt pirmo darba pieredzi.

Edgaram Blankenfeldam slimības dēļ nācies pārtraukt mācības. Tad viņš pieteicās NVA un tagad iesaistījies darbā kā brīvprātīgais. Bet Aleksejs Starcevs iepriekš strādājis celtniecībā. Sākoties krīzei, darbu zaudēja. Tomēr viņš negaužas – cer, ka ekonomika drīzumā atlabs un celtnieki atkal būs pieprasīti.

 

NVA pārstāve Ingrīda Orlova stāsta, ka brīvprātīgā darba programmā pērn iesaistījušies 1255 jaunieši. Arī šogad pasākumam liela piekrišana. Reģionos brīvu vietu vairs neesot, bet Rīgā jaunie cilvēki vēl aicināti pieteikties.

 

I. Orlova: “Paši jaunieši lielākoties ir apmierināti par šo iespēju strādāt sabiedrībai derīgu darbu. Viņi saprot, ka tas ir nepieciešams un ar šā pasākuma starpniecību arī paši iegūst jaunas prasmes, pieredzi, kā arī veido jaunus kontaktus, kas noteikti noderēs turpmāk.”

Brīvprātīgos savā darbībā iesaistījusi Rīgas Latviešu biedrība, Latvijas Sarkanais Krusts, Rehabilitācijas centrs “Mēs esam līdzās”, Jauno vecāku centrs, Tirgotāju kamera, Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds, Kraukļa fonds u. c. Rīgā pavisam – 29 NVO un nodibinājumi.

Reklāma
Reklāma

 

Uzziņa

Brīvprātīgo darbā piedalās 18 līdz 24 gadus veci jaunieši, kuri reģistrējušies NVA kā bezdarbnieki;

atļauts strādāt tikai NVO un nodibinājumos;

brīvprātīgo darbu veic no 1 līdz 6 mēnešiem;

jaunieši vada projektus, iesaistās labdarībā, vada pulciņus, strādā par noformētājiem, palīdz deju kolektīvu vadītājiem un treneriem, aprūpē vecus cilvēkus, organizē pasākumus un veic citus darbus.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.