×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Rīdziniekiem – izdevīgāka braukšana

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Foto - L:ETA

No šodienas rīdzinieki galvaspilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt izdevīgāk. Spēkā stāsies vēl citi atvieglojumi, kurus varēs izmantot tikai Rīdzinieka kartes īpašnieki.

Galvenais jauninājums ir “Rīgas satiksmes” (“RS”) ieviestā laika biļete, kas rīdziniekiem darba dienās maksās 1,15 eiro, bet brīvdienās – 60 centus. Laika biļete būs derīga stundu kopš tās aktivizācijas, un tās laikā pasažieris var neierobežoti pārsēsties jebkurā transportlīdzeklī.

Pēdējo reizi Rīdzinieka kartē aktivizēto laika biļeti varēs “nopīkstināt” izmantošanas 59 minūtē un ar to braukt līdz pat transporta galapunktam. Ar 1. jūliju “RS” ievieš arī piecu dienu biļeti, kas nav obligāti jāizmanto visas piecas dienas pēc kārtas – to varēs lietot jebkuras piecas dienas 15 dienu periodā.

Kā pastāstīja “RS” Komunikācijas daļas vadītājs Viktors Zaķis, piecu dienu biļete uzlabota, lai to varētu izmantot dažādu profesiju pārstāvji: “Ir cilvēki, kuru darbs tiek organizēts pēc slīdošā grafika. Piemēram, trīs dienas strādā un divas dienas brīvas. Līdz šim šādi cilvēki varbūt arī gribēja pirkt piecu dienu biļeti, taču nebija izdevīgi, ja tā derīga tikai piecas dienas pēc kārtas. Tagad šīs piecas 24 stundu biļetes var izlietot 15 dienu laikā.”

 

Jauna mājaslapa

Ar rītdienu darbību sāk arī jauna Rīdzinieka kartes mājaslapa “ridziniekakarte.lv”, kas būvēta līdzīgi kā interneta veikali. Vienā sadaļā varēs iegādāties sabiedriskā transporta biļetes, bet otra attieksies uz e-maciņa papildināšanu norēķiniem par stāvvietām. Šajā maciņā elektroniski uzglabāt varēs naudas summu līdz 140 eiro un izmantot to maksājumiem, piemēram, par autostāvvietu izmantošanu (no 1. jūlija būs 20% atlaide B, C un D zonās). E-maciņu varēs papildināt 3 veidos: ar skaidru naudu klientu apkalpošanas centros, stāvvietu automātos, kuros pieņem norēķinu karti, kā arī jaunajā mājaslapā.

Stāvvietu automātos e-maciņu varēs papildināt, izmantojot bankas karti un pārsūtot naudu uz savu Rīdzinieka kartes kontu. Jāņem vērā, ka atlaide par autostāvvietu tiks piemērota tikai tad, ja norēķināšanās par to tiks veikta no Rīdzinieka kartes. Nākotnē iecerēts, ka ar kartes e-maciņā glabāto naudu varēs samaksāt arī par maziem pirkumiem speciālās tirdzniecības vietās vai izglītības un medicīnas centros.

Līdz ar jauninājumiem saglabāsies arī citas Rīdzinieka kartes iespējas un atlaides, kas bijušas spēkā līdz šim. Tā turpinās darboties kā sociālā karte, kas maznodrošinātajiem dod iespēju saņemt ēdināšanas pakalpojumus ēdiena izsniegšanas vietās Rīgā. Tāpat Rīdzinieka kartes lietotājiem ir nelielas atlaides vairākiem pakalpojumiem Rīgas 1. un 2. slimnīcā, Rīgas Dzemdību namā, zooloģiskajā dārzā, sanatorijā “Jantarnij bereg”, “Mēness aptiekās” un “Veselības centra apvienības” klientiem.

 

Vēderā astoņas atvilktnes

Kas notiks, ja Rīdzinieka kartē atradīsies mēnešbiļete visiem autobusiem, 4 neatkarīgi braucieni un tikko iegādāta stundas biļete, un, iekāpjot trolejbusā, reģistrēsiet braucienu? Vai sāks tikšķēt stundas biļete vai tomēr tiks izmantots viens no braucieniem? “Rīgas kartes” biznesa attīstības direktors Zigmunds Pavlovskis norādīja, ka šajā gadījumā sistēma izmantos to biļeti, kura iegādāta agrāk, jo pēc cenas abi biļešu veidi ir vienādi. “Teorētiski var sanākt tā, ja kartē ir tikai divas biļetes – viena brauciena un stundas biļete –, no sākuma tiks izmantota viena brauciena biļete, savukārt pēc tam nākamajā braucienā tiks aktivizēta stundas biļete. Tāpēc rīdziniekiem noteikti iesaku izvēlēties stundas biļeti, nevis parastos braucienus, jo stundas biļete maksā tikpat, bet ar to var izbraukt vairākas reizes dažādos transporta līdzekļos,” sacīja Z. Pavlovskis.

Kopumā Rīdzinieka karte sastāvēs no astoņām sadaļām, kur katra no tām kalpos citam mērķim. “Viena sadaļa atbildēs par sabiedrisko transportu, otra – par e-maciņu, trešā – ļaus karti izmantot piekļuves kontroles sistēmai, lai, iekļūtu, piemēram, skolā, ceturtā – kā mājas durvju elektroniskā atslēga, un tā uz priekšu. Katra sadaļa ir neatkarīga. Ja pēkšņi kaut kas atgadītos, piemēram, ar sabiedriskā transporta sadaļu, pārējām daļām būtu jāturpina darboties,” uzsver V. Zaķis.

Rīdzinieka kartes Piekļuves kontroles iespēja šobrīd tiek izmēģināta pilotprojektā. Attiecīgi aprīkojot daudzdzīvokļu māju un ie­stāžu durvis, karte var tikt izmantota kā ieejas atslēga. V. Zaķis sacīja, ka šī Rīdzinieka kartes funkcija jau darbojas dažās Rīgas skolās un, piemēram, kādā daudzdzīvokļu namā Lomonosova ielā.

 

 

UZZIŅA

Jaunās galvaspilsētas sabiedriskā transporta biļetes ar 1. jūliju būs pieejamas jebkuram Rīdzinieka kartes īpašniekam. Savukārt e-maciņa funkcija automātiski būs pieejama tikai šogad izsniegtajās Rīdzinieka kartēs. Tiem, kas karti saņēmuši agrāk, jāapmeklē “RS” klientu apkalpošanas centri, lai aktivizētu e-maciņu.

Iegādājoties biļetes internetā vietnē “rigaskarte.lv”, jāatceras, ka Rīdzinieka kartē tās būs pieejamas 2 – 24 stundu laikā. Šādi iegādātu biļešu ielāde kartē notiek, reģistrējot braucienu sabiedriskā transporta līdzekļa biļešu terminālī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+