Kultūra
Teātris un kino

Rīdziniekiem pievedīs klāt Liepājas teātra satriecošo izrādi “Pūt, vējiņi!”0

Publicitātes foto

Aprīlī Liepājas teātris vedīs uz Rīgu savus iestudējumus, pēc vairāku gadu pārtraukuma tiks rādīts Kārļa Lāča, Evitas Mamajas un Jāņa Elsberga mūzikls “Pūt, vējiņi!”, kurš Liepājas teātra repertuārā ieņem stabilu vietu daudzu gadu garumā, LA.lv uzzināja teātrī.

Dž.Dž.Džilindžera iestudēto izrādi pēc Raiņa lugas un latviešu tautasdziesmu motīviem, kuru teātra kritiķe Silvija Radzobe pēc tā iestudēšanas nodēvēja par pirmo īsto modernā skatuves valodā atrisināto nacionālo mūziklu, kas palīdzot saprast latviešu dvēseli, Dailes teātrī varēs noskatīties 29. aprīlī plkst. 18.

Izrāde nospēlēta vairāk nekā 70 reizes, to noskatījušies vairāk nekā 40 000 skatītāji visā Latvijā, un tā nav zaudējusi neko no sava spēka un enerģijas, sniedzot skatītājiem tikpat lielu emocionālo aizkustinājumu, kā tās izrādīšanas sākumposmā.

Savukārt 30. aprīlī plkst. 15 Dailes teātrī rīdziniekiem un pilsētas visiem tiks piedāvāts noskatīties izrādi “Platonovs un viņa sievietes”. Dž.Dž.Džilindžers savu skatuves versiju Antona Čehova lugai “Platonovs” Liepājas teātrī radīja pagājušās sezonas nogalē.
Izrādes varoņi slīgst garlaicībā, līdz pēc ilgākas prombūtnes mājās atgriežas Platonovs un viņa sieva Nensija, saceļot pamatīgu kaislību vētru. Ikdienas mieru pārtrauc gan skaļās ballītes, gan Platonova spēja savaldzināt ikvienu – viņu ciena vīrieši, un vienlaicīgi mīl četras sievietes. Pārāk mīl. Bet cik ilgi tā iespējams turpināties?

LA.lv