×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. februāris, 2012
Drukāt

Rīdzinieku rēķini par siltumenerģiju janvārī par 19% lielāki nekā pirms gada

radiatori3

Rīdzinieku rēķini par patērēto siltumenerģiju janvārī bija vidēji par 19% lielāki nekā 2010.gada janvārī, aģentūrai BNS pavēstīja Rīgas siltumapgādes uzņēmuma “Rīgas siltums” (RS) Informācijas daļas vadītāja Jana Roze, atsaucoties uz izrakstīto rēķinu analīzi.

Viņa paskaidroja, ka rēķinu pieaugumu ietekmēja dabasgāzes tirdzniecības cenas kāpums par 20%, kā dēļ pieauga siltumenerģijas cena par 13%, salīdzinot ar pērnā gada decembri, un āra gaisa temperatūras pazemināšanās par 4,9 grādiem.

Roze informēja, ka pērnā gada decembrī siltuma cena bija 37,41 lats par megavatstundu (Ls/MWh) bez pievienotā vērtības nodokļa (PVN) are dabasgāzes tirdzniecības cenu 175 lati par tūkstoti normālkubikmetru (Ls/tūkst.nm3), bet 2012.gada janvārī – 42,16 Ls/MWh (bez PVN) ar dabasgāzes tirdzniecības cenu 210 Ls/tūkst.nm 3. Atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumam siltumenerģijas cena var gan samazināties, gan palielināties, mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, piebilda RS pārstāve.

“Iedzīvotājiem rēķini var atšķirties dažādā siltumenerģijas patēriņa dēļ katrā ēkā. Siltuma patēriņu ietekmē katras mājas norobežojošo konstrukciju siltumtehniskie rādītāji – mājas, jumta, bēniņu, pagrabtelpu siltinājums, logu un durvju stāvoklis, kā arī pēc apsaimniekotāju ieregulētā režīma modernajos individuālajos siltummezglos,” uzsvēra Roze.

Viņa norādīja, ka apkures izmaksas ir zemākas līdz pat 50% māju, kur veikti energotaupīšanas pasākumi. “Lai mājoklī nodrošinātu komfortablu temperatūru un reizē arī efektīvi izmantotu siltumenerģiju, RS aicina māju īpašniekus un apsaimniekotājus plašāk izmantot modernizēto individuālo siltummezglu iespējas, kas ir izbūvēti teju 100% namu. Apkures temperatūras samazināšana individuālajos siltummezglos par vienu grādu ļauj ietaupīt aptuveni 5% no apkures izmaksām,” atzina Roze.

“Rīgas siltums” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. No uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas 77% tiek izmantoti dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir vairāk nekā 890 kilometru, no kuriem 74% atrodas “Rīgas siltuma” īpašumā.

“Rīgas siltuma” akcionāri ir Latvijas valsts – 48,995%, Rīgas dome – 49%, “Dalkia City Heat” – 2% un valsts uzņēmums “Latvenergo” – 0,005%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+