×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
5. janvāris, 2018
Drukāt

Rīdziniekus aicina pieteikties latviešu valodas bezmaksas kursiem (5)

Bizness, dokumenti, pildspalva,

No pirmdienas, 8. janvāra, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina Rīgas iedzīvotājus pieteikties latviešu valodas bezmaksas kursiem, portālu la.lv informēja Rīgas dome.

Valodas apmācības vietu Rīgas iedzīvotāji varēs izvēlēties paši sev izdevīgā vietā atbilstoši pievienotajam sarakstam un pieteikties tieši pie kursu īstenotājiem.
Konkurss tiek īstenots Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros, un tā mērķis ir finansiāli atbalstīt projektus, kas nodrošina iespēju pieaugušajiem Rīgas iedzīvotājiem, izņemot skolēnus un bezdarbniekus, apgūt latviešu valodu A un B līmeņa ietvaros. Bez maksas latviešu valodu būs iespēja mācīties tiem, kuri savu dzīvesvietu ir deklarējuši Rīgā.

2018.gadā tiks īstenoti astoņi projekti par kopējo summu 128 716 eiro.

Informācija par pieteikšanos, tajā skaitā kontakttālrunis un izglītības iestādes atrašanās vieta no 8. janvāra būs pieejama tīmekļa vietnēs: www.iksd.riga.lv, www.riga.lv.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Pie šo aunugalvu mācīšanas ikdienā paši vien esam vainīgi ar mūsu preses pārstāvju aktīvu piepalīdzēšanu.žurnālisti intervē krieviski un to rāda TV kāpēc jāmācās ja var iztikt tāpat.Kas notiek Rīgas satiksmē u.c.Rīgā,ventspilī un Liepājā.Nekur citur tikdaudz Kurzemes pusē krieviski nedzird kā tur.Valodas centrs pavisam aizgājis pagrīdē.Lattelekom,gāze.u.c.uz zvaniem atbild trijās valodās.KĀPĒC/Tagad vēl jāšķiež nauda šo apmācībai.73.gadi jau pēc kara un vēl nezina valsts valodu ārprāts.Nu nav viņiem galvas

  2. Vislabākie kursi būtu ja krievvalodīgie beigtu saņemt sabiedriskos pakalpojumus krieviski. Viņiem latviešu valoda kļūtu par nepieciešamību!

  3. Tikmēr kamēr Rīgas mērs smiesies latviešiem sejā un saskaņas sapulcēs runās krieviski nav jēgas izmest naudu latviešu valodas kursiem,krievi pat nedomā mācīteis latviski.Ja nevar iemācīties varūt lai atgriežas dzimtenē kur nav jārunā latviski.

  4. Cik var šķiest naudu aunagalvu mācīšanai latviski,kas mūs pēckara laikā mācīja ja gribēji dzīvot bija jāmāk krieviski.Fakts.

  5. Nevis rīdziniekus jāaicina, bet krievu skolu skolotājus jāsagatavo darbam skolās valsts valodā. Tas ir Rīgas domes pienākums.

Draugiem Facebook Twitter Google+