×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2015
Drukāt

Riebiņos atklās atjaunoto Roberta Mūka muzeju

Foto: riebini.lvFoto: riebini.lv

Piektdien, 24. aprīlī, plkst. 14 Riebiņu novadā, Galēnos, pēc veiktajiem remontdarbiem tiks atklāts filozofa un reliģiju pētnieka Roberta Mūka muzejs, aģentūru LETA informēja Riebiņu novada pašvaldībā.

Pasākuma gaitā paredzēta ne vien iepazīšanās ar atjaunotajām muzeja telpām un projekta “Mums nav lemts pazust no šī laika un telpas – tikai mainīties” (Mūks) īstenošanas gaitu, bet arī mākslinieka Jāņa Seiksta akvareļu un keramikas izstādes atklāšana.

Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstītā projekta gaitā vienkāršotās renovācijas rezultātā muzeja ēkas 1.stāvā demontētas starpsienas, tādējādi palielinot telpas ietilpību un pielāgojot to izstāžu un sarīkojumu rīkošanai. Visās publiskajās telpās ir demontēti durvju bloki, kā arī veikta sienas arkas montāža. Tādējādi telpas ir kļuvušas caurstaigājamas un muzeja apmeklētājiem ir radīta iespēja, izejot cauri visām telpām, ērti iepazīt ekspozīciju un izstādes.

Lai nodrošinātu muzeja priekšmetu saglabāšanai nepieciešamo mikroklimatu, veikta logu bloku un durvju nomaiņa un sakārtota apkures sistēma. Ugunsdrošības uzlabošanai muzeja ēkā rekonstruēta arī elektroinstalācija. Visās telpās nomainīts grīdas segums un veikts kosmētiskais remonts. Remontdarbus veic SIA “Alberts GS”.

Rekonstrukcijas darbu rezultātā muzejs ir ieguvis izremontētas, skaistas un mūsdienu prasībām atbilstošas telpas gan muzejpedagoģiskās un izglītojošās darbības veikšanai, gan arī muzeja priekšmetu saglabāšanai vajadzīgo apstākļu nodrošināšanai.

Galēnu Kultūrvēstures biedrības projekts “Mums nav lemts pazust no šī laika un telpas – tikai mainīties” īstenots ELFLA programmas pasākumā “Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā”. Tā kopējās izmaksas ir 20 527 eiro, no tiem ELFLA finansējums – 15 382 eiro un Riebiņu novada domes līdzfinansējums 5145 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+