Laukos
Bizness

Riebiņu novada agrofirma “Turība” pērn panākusi 26,2% apgrozījuma pieaugumu 0

Foto – LETA

Piena pārstrādes uzņēmuma AS “Preiļu siers” meitasuzņēmums, Riebiņu novada agrofirma “Turība” pagājušajā gadā strādāja ar 1,325 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 26,2% vairāk nekā gadu iepriekš, tikmēr peļņas samazinājums bija par 16,4% – līdz 125 201 eiro, liecina “Firmas.lv” dati.

Uzņēmuma vadības ziņojumā atgādināts, ka galvenās darbības nozares ir piena lopkopība, graudaugu, pākšaugu, eļļas un augu sēklu audzēšana, kā arī augkopības papilddarbības uzglabāšana, noliktavu saimniecība, lauksaimniecības dzīvnieku audzēšana. Uzņēmuma apgrozījums piena lopkopības nozarē alīdzinājumā ar iepriekšējā gada rādītājiem pērn palielinājās par 26%.

Tāpat vadība atzīmē, ka uzņēmums atbilst arī lielā energopatērētāja statusam, tāpēc pērn kompānija uzsāka energopārvaldības sistēmas ieviešanas procesu un sertificēšanu. 2018.gada februārī kompānija ieviesa un sertificēja energopārvaldības sistēmu ISO 50001:2012.

Vadības ziņojumā arī teikts, ka “Agrofirma “Turība”” neatlaidīgi strādā pie jaunu iespēju izpētes ar Eiropas Savienības (ES) fondu projektiem saistītajos jautājumos konkurētspējas veicināšanai un meklē jaunus sadarbības partnerus. Viens no turpmākajiem mērķiem ir nostiprināties nozarē, kā arī paplašināt ražošanu un paaugstināt konkurētspēju.

Jau ziņots, ka 2016.gadā “Turība” strādāja ar 1,05 miljonu eiro apgrozījumu un 149 807 eiro peļņu.

Agrofirmas “Turība” 95,87% kapitāldaļu pieder “Preiļu sieram”, pārējās kapitāldaļas pieder vairāk nekā desmit privātpersonām.

LA.lv