Latvijā
Kriminālziņas

Riebiņu novadā kādā privātmājā notikusi šaušana0


Lauku mājas. Ilustratīvs attēls
Lauku mājas. Ilustratīvs attēls
FOTO: Ivars Soiknāns/ LETA

Riebiņu novadā aizdomās par slepkavības mēģinājumu aizturēts vīrietis, informē Valsts policija.

21.maija vakarā ap plkst. 20:40, Valsts policija saņēma informāciju, ka Riebiņu novadā, kādā privātmājā, ir noticis sadzīves rakstura konflikts, kura rezultātā ir smagi ievainots cilvēks.

Ierodoties norādītajā vietā, policisti konstatējuši tajā 1989.gadā dzimušo vīrieti ar šautu brūci ķermenī.

Saistībā ar notikušo tika ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116. un 15.panta – par mēģinājumu izdarīt citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu, un uzsāktas nepieciešamās izmeklēšanas darbības.

Turpat notikuma vietā likumsargi aizturēja arī aizdomās turēto personu – 1972.gadā dzimušo vietējo iedzīvotāju, ka arī konfiscēja viņa īpašumā esošu nereģistrēto medību bisi, un tai atbilstošu munīciju – 6 gludstobra patronas.

Aizturētais vīrietis iepriekš jau bija nonācis policijas redzeslokā, tostarp aizdomās par nelikumīgu šaujamieroču glabāšanu.

Pēc pašlaik likumsargu rīcībā esošās informācijas, kāds 1989.gadā dzimis vīrietis, ciemojās pie sava 1972.gadā dzimušā paziņas, kur kopīgi ar citiem viesiem bija lietojis alkoholiskos dzērienus.

Starp vīriešiem bija izcēlies sadzīves rakstura konflikts, kas sākotnēji gan tā lieciniekiem, gan iesaistītajām pusēm likās atrisināts, taču pēc neliela atelpas brīža, 1972.gadā dzimušais vīrietis, bija pēkšņi izskrējis no mājas uz saimniecības ēku, un paņemot tur noslēptu medību ieroci, raidījis mērķtiecīgu šāvienu cietušā virzienā.

Ar tiesas lēmumu vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, savukārt policija turpina izmeklēšanu, tiek skaidrota personas saistība ar minēto noziedzīgo nodarījumu un nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Pēc Krimināllikuma 116.panta, par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu (slepkavību) — soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

LA.lv