Reklāmraksti

Riepu izvēles ceļvedis – kā atrast piemērotas riepas savam auto0

Foto: Shutterstock

Jauna riepu komplekta iegāde ne vienam vien varētu sagādāt pamatīgas galvassāpes, ņemot vērā plašās izvēles iespējas gan ražotāju, gan pašu riepu veiktspējas ziņā. Par laimi, riepu tirgotāji ļoti labi apzinās šo situāciju, tāpēc klientiem tiek piedāvāta iespēja riepas iegādāties arī ar interneta starpniecību, kur ir atrodami dažādi riepu atlases filtri. Šāda veida iepirkšanās būtiski atvieglo atbilstošākā komplekta atrašanu un pašu procesu padara daudz ātrāku. Arī veikals Riepas1.lv piedāvā šādu opciju un ceļvedī aicina iepazīties ar veidiem, kā vienkāršāk atrast savu nākamo riepu komplektu.

Konkrētai auto markai un modelim atbilstošas riepas

Riepas, kuras tiek uzstādītas automašīnai tās ražošanas brīdī tiek sauktas par OE jeb oriģinālā aprīkojuma riepām (Original Equipment tires). To izvēle tiek veikta sadarbojoties auto un riepu ražotājiem, bieži vien radot konkrētai automašīnas markai un modelim paredzētus komplektus. To mērķis ir papildināt spēkrata veiktspējas īpašības un tām ir jāatbilst konkrētam transportlīdzekļa tipam. Piemēram, sportiska tipa automašīnai tiek piemeklēts komplekts, kurš paredzēts lielākam ātrumam un spēj nodrošināt labu vadāmību arī pie straujiem manevriem. Savukārt, luksus klases automašīna drīzāk būs aprīkota ar riepām, kuras garantēs klusu un komfortablu braucienu. Tas gan nebūt nenozīmē, ka iegādājoties jaunu komplektu, jāizvēlas tieši oriģinālā aprīkojuma zīmols.

Kas labāks – oriģinālā aprīkojuma riepas vai cita zīmola ražojums?

Lai arī bieži riepas konkrētam auto tiek piemeklētas pamatojoties uz labākas veiktspējas nodrošināšanu, pastāv arī citi faktori, uz kā balstās auto un riepu ražotāju izvēles:
* biznesa attiecības starp abām pusēm;
* ekonomiskie apsvērumi;
* paredzamie automašīnas pārdošanas apjomi.

No tā izriet, ka ne vienmēr oriģinālais aprīkojums būs labākais risinājums. Pie tam, ja Jūsu automašīna nav no tiem jaunākajiem ražojumiem, tad sākuma komplektācijā izmantotu riepu ražošanas tehnoloģijas visticamāk būs novecojušas un nespēs konkurēt ar jaunākiem modeļiem. Tas nozīmē, ka iegādājoties jaunas riepas, izvēlei jābūt par labu ražotāju norādītajiem veiktspējas rādītajiem. Meklējot jaunu riepu komplektu, viens no galvenajiem kritērijiem noteikti ir to cena un iedalījums pēc automašīnas klases.

Foto: Shutterstock.com

Riepu iedalījums pēc klases

Dažāda tipa automašīnas ir paredzētas dažādiem braukšanas apstākļiem, tāpēc arī riepu klāsts galvenokārt tiek sadalīts vairākos segmentos, kas var strādāt kā primārais kritērijs riepu izvēles izdarīšanas brīdī. Kopumā var izdalīt četrus riepu segmentus:
* budžeta klase;
* vidējā klase;
* biznesa klase;
* premium segments.

Budžeta klases modeļi lielākoties nebūs tik kvalitatīvi, ja runa ir par protektora nolietojuma laiku un kopējiem veiktspējas rādītājiem. Šādu riepu izvēle var būt labs risinājums, ja ar automašīnu nepārvietojaties pārāk bieži vai arī līdzekļi ierobežo izvēles iespējas.

Vidējās klases riepu komplekti izmaksās nedaudz dārgāk, taču arī to kvalitāte būs labāka. Tā ir laba izvēle autobraucējiem, kuri auto izmanto samērā bieži, taču pārvietojas nepārsniedzot braucamā spēju robežas.

Biznesa klases produkciju var raksturot kā cenas ziņā līdzvērtīgu vidējai klasei, taču ar dažiem veiktspējas rādītājiem, kas pietuvojas premium klasei. Tie ir tādi ražotāji kā Hankook, Yokohama, Toyo un citi.

Premium klases modeļi būs visdārgākie, taču tie piedāvās vislabāko veiktspēju un spēs izturēt visskarbākos apstākļus. Premium segmentā atrodami tādi ražotāji kā Pirelli, Michelin un Continental.

Taču vienkāršākais veids, kā spert pirmo soli, meklējot jaunas riepas, ir tās meklēt, pamatojoties uz savas automašīnas marku un modeli. Raksta turpinājumā īsi par Riepas1 meklētāja funkcijām un tā priekšrocībām.

Riepas1 riepu meklētājs un tā priekšrocības

Veikals Riepas1 ir viens no tirgotājiem, kurš piedāvā iegādāties riepas internetā. Ar tur atrodamā meklētāja palīdzību iespējams atrast riepu komplektu, kurš atbildīs Jūsu automašīnai. Vienīgais, kas nepieciešams ir ievadīt informāciju par spēkratu:
* marka;
* modelis;
* gads;
* dzinējs.

Ar pieejamā meklētāja palīdzību iespējams vienkārši un ātri atrast jebkādam braukšanas stilam un apstākļiem nepieciešamas jaunas riepas. Pašu meklēšanas procesu būtiski atvieglo dažādās kritēriju filtrēšanas iespējas. Meklētājā atrodams ļoti plašs ražotāju klāsts – gan ziemas, gan vasaras sezonām. Kā jau iepriekšējā sadaļā minēts, riepas iedalās dažādās klasēs, atkarībā no to kvalitātes un cenas. Iegādājoties riepas internetā, uzreiz ir iespējams norādīt sev interesējošo klasi, uzreiz atlasot komplektus, kuri vislabāk atbildīs Jūsu maciņa biezumam. Tāpat kā ražotājiem piemeklējot labākās riepas priekš automašīnas oriģinālā aprīkojuma, Riepas1 meklētājs ļauj precīzi sameklēt konkrētai automašīnai piemērotu komplektu pēc tā veiktspējas – ātruma indeksa, trokšņa līmeņa un kravnesības. Izvēli var veikt arī iepriekš izpētot kādi veiktspējas rādītāji ir bijuši Jūsu auto markas un modeļa oriģināli uzstādītajām riepām. Tas ļaus izvairīties no tā, ka iegādāts tiek komplekts, kuram, piemēram, kravnesības rādītāji ir zemāki kā paredzēts. Tas var novest pie nevienmērīga vai priekšlaicīga riepu nodiluma kā arī citām izmaiņām auto uzvedībā.

Apmeklējiet veikalu Riepas1 un pārliecinieties par tā meklētāja funkcionalitāti! Iegādāties riepas internetā ir ērti, ātri un vienkārši.

LA.lv