×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. decembris, 2014
Drukāt

Rietuma: Cilvēki beidzot atkal sākuši skatīties Latvijas kino (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Aktrise Rēzija Kalniņa saņem balvu kā labākā aktrise otrā plāna lomā filmā "Modris".

Cilvēki ir sākuši atkal runāt par latviešu kino un ir beidzies agresīvi negatīvais posms, kāds bijis pirms pieciem desmit gadiem, kad par latviešu kino varēja dzirdēt ne pārāk komplementāras atsauksmes, īpaši interneta komentāros, intervijā Latvijas Radio piektdien sacīja Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

“Šogad filmas ir bijušas gana skatītas, gana populāras. “Izlaiduma gada” auditorija gandrīz būs ap 40 tūkstošiem skatītāju. Tāpat arī “Modrim”, animācijas filmām ir pieklājīgas auditorijas. Varam runāt par to, ka cilvēki atkal pamazāk sāk skatīties latviešu kino,” teica Rietuma.

Viņa to skaidroja ar to, ka ir beidzies pretnostatījums, kad nepietiekamā finansējuma dēļ, ilgu laiku tikušas konfrontētas divu veidu filmas: vēsturiskās drāmas, kas prasīja lielu budžetu, un izaicinošas filmas ļoti izglītotam skatītājam – festivāla filmas.

“Secinājums jau ir ārkārtīgi vienkāršs, mums vajag filmas plašai skatītāju auditorijai, gan elitārus mākslas produktus, gan to vidusslāni, kurās ir mūsdienīgi izstāstīti stāsti par mūsdienīgām problēmām. Šis vidusslānis ilgus gadus nebija. Pēdējos gadus, pateicoties Jāņa Norda filmai “Mammu, es tevi mīlu”, pateicoties arī “Modrim”, savā veidā arī “Izlaiduma gada” milzīgajai reklāmas kampaņai, tas viss ir uzirdinājis vidi un savā veidā pieteicis jaunas paaudzes režisorus, kas neinteresējas ne par radikālu mākslu, ne par vēsturiskām sāgām plašām auditorijām. Viņi piedāvā citus stāstus, mūsdienīgu kino valodu, un skatītājs atsaucas,” skaidroja Rietuma.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka ceturtdien Dailes teātrī notika Rīgas Starptautiskā kino festivāla un Latvijas Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” noslēguma ceremonija, kurā piešķīra balvas pēdējo divarpus gadu laikā uzņemtajām un pabeigtajām labākajām filmām un kino profesionāļiem 24 nominācijās.

Par Latvijas labāko spēlfilmu starptautiskā žūrija atzinusi Jāņa Norda filmu “Mammu, es tevi mīlu”.

Pirmo reizi festivāla un Latvijas kino vēsturē “Lielo Kristapu” par mūža ieguldījumu Latvijas kinomākslā saņēma divas personas – radošais tandēms režisors un operators Ivars Seleckis un montāžas režisore Maija Selecka. Viņi ir pāris gan kino, gan dzīvē. Balvu viņiem pasniedza pasaulslavenā aktrise un režisore Līva Ulmane.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. kino,tad kino….saņem balvu, …un seko runa-labvakar, tālāk garo patskaņu skaņas-āāā,ēē, kaut kādi rūcieni, it kā lieli mākslinieki, bet runa zem katras kritikas, staipa vārdus un rūc un tad nu kaut ko izdveš, cik liels gods un pārsteigums, bet apmēram tā,ka paši nezinātu kur nokļuvuši un kas sagaida,iznāk, ka elementāri paldies pateikt nemāk, nu varbūt līdz nākamajam gadam pamācīsies

  2. Latviešu skatītājs Atbildēt

    Ja ir, ko skatīties, tad arī skatās. Ja nav, tad nevajag vainot skatītāju. Ja filmu uzņem tikai tādēļ, lai patīksminātos profesionāļu aprindās, vai arī rāda samurgojumus par sabiedrības padibenēm, tad nevajag gausties, ka skatītāju nav. Varbūt latviešu kino beidzot būs pavērsies ar seju skatītāja virzienā.

  3. Beidzot ir ko skatīties un kur skatīties. Eiropas kino jau te tikai gadus divus rāda, un izremontēti kino arī ir cik ir.

Draugiem Facebook Twitter Google+