×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. februāris, 2014
Drukāt

Rietumēģiptē atklāj unikālu senu skolas ēku

Foto: 123rfFoto: 123rf

Rietumēģiptē, Dahlas oāzē, strādājoši arheologi atklājuši aptuveni 1700 gadus senu skolas ēku, uz kuras sienām ir uzraksti sengrieķu valodā, tostarp teksts par narkotiku lietošanu saistībā ar Homēra eposu “Odiseja”, liecina informācija portālā livescience.com.

Skola darbojās laikā, kad Ēģipte atradās Romas impērijas sastāvā, un tās teritorijā tika plaši lietota grieķu valoda. Tā pastāvēja tikai aptuveni 20 gadus, taču to laikā kļuva par plašu ēku ar krāšņi izgreznotām sienām ar Olimpa dievu attēliem.

Skolas senajā pasaulē bieži bija citu ēku – augstmaņu villu, pilsētas pārvaldes iestāžu, tempļu – sastāvdaļa, tādēļ grūti identificējamas. Dahlā atrastā ēka ir unikāla, jo uz tās sienām veiktie uzraksti skaidri apliecina ēkas izmantojumu.

Kādā sienas daļā pārrakstīts “Odisejas” citāts, kurā Trojas Helēna sniedz viesim dzērienu – ļoti iespējams, ar opiātu sastāvā, – kas “aiznes skumjas un dusmas, un nes aizmirstību no katra ļaunuma”. Teksta beigās pierakstīts vārds “atkārtot”, kas šķiet norādām uz skolotāja aicinājumu studentiem pārrakstīt citātu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+