×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
13. jūnijs, 2018
Drukāt

Rietumos čakras izprot pilnīgi nepareizi! 6 iemesli, kāpēc tā (1)

1. Kāpēc svarīgi?

1no7
saulriets_saule

Pēdējo simts gadu laikā čakras – smalkie enerģētiskie centri cilvēka ķermenī – ir pārņēmuši mūsu prātus vairāk nekā jebkura cita ar jogu saistīta mācība. Tomēr līdzīgi kā ar citām sanskrita avotos atrodamajām koncepcijām, rietumu pasaulē reti kurš spēj izprast čakru sākotnējo nozīmi un pielietot to praksē.

“Rietumu pasaule” ir ne tikai Eiropa, Amerika, bet arī modernā Indijas kultūra, jo šobrīd Indijā faktiski nav iespējams atrast jogas novirzienu, kuru nav ietekmējuši eiropiešu un amerikāņu priekšstati par to. Taču t.s. “rietumu jogā” neviens neko nesaprot par čakru būtību, ko sistēmā ielikuši tās veidotāji. Ja jūs lasāt, piemēram, Džūditas Anodejas “Dzīves ratus” vai līdzīgas grāmatas, tad neapgūstat jogas filosofiju, bet gan rietumu okultismu, kas balstās trīs avotos.

Pirmkārt, tie ir rietumu okultisma agrīnie darbi (piemēram, Č.Ledbitera “Čakras”), kuros sanskrita termini lietoti bez jebkādas izpratnes, otrkārt, tas ir neprecīzs tulkojums 1577.gada sanskrita tekstam par čakrām, kuru 1918.gadā veica Džons Vudrofs, treškārt, tās ir XX gs. indiešu guru grāmatas, kas tapušas pēc augstākminētajiem avotiem. Grāmatas, kurās ir pareizi izprastas čakras, ir meklējamas tikai zinātniskajās aprindās.

Bieži tiek vaicāts, vai tas ir svarīgi? Ja tu uzskati, ka kāda grāmata ir palīdzējusi, tad tā arī ir. Taču ir dažas būtiskas lietas. Pirmkārt, kad modernie autori runā par čakrām kā par senām zināšanām, viņi melo, taču visbiežāk paši par to nezina, jo nespēj novērtēt savu avotu uzticamību. Otrkārt, lūk, tev ir iespēja izprast jogas terminu sākotnējo nozīmi. Spriediet paši, vai jums šīs zināšanas noderēs. Lūk, seši fakti par čakrām, kurus nezina mūsdienu jogi.

  1. Kāpēc svarīgi?
  2. Pēc sākotnējām tradīcijām pastāv nevis viena, bet neskaitāmas čakru sistēmas
  3. Čakru sistēmas ir normatīvas, nevis tēlainas
  4. Piedēvēt čakrām kādus emocionālus stāvokļus sāka modernie rietumu pārstāvji
  5. Šodien populārās septiņu čakru sistēmas avots ir nevis svētie raksti, bet gan 1577.gada traktāts
  6. Čakru sistēmas mērķis – būt paraugam njasai (nyāsa)
  7. Bidža mantras attiecas nevis uz čakrām, bet gan uz tām atbilstošajiem elementiem

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. aziātu stulbības Rietumiem nav jāsaprot.

Draugiem Facebook Twitter Google+