Ekonomika
Nauda

“Rietumu banka” iesniegusi FKTK turpmāko trīs gadu plānu. Ko tas paredz?0


AS “Rietumu banka”.
AS “Rietumu banka”.
Foto-LETA

2018. gada 30. jūnijā bankas aktīvu apjoms bija 1,6 miljardi eiro, klientu noguldījumi ‒ 1,1 miljards eiro, tīrā peļņa gada pirmajos sešos mēnešos ‒ 20,2 miljoni eiro, liecina “Rietumu bankas” un koncerna apkopotie darba rezultāti šā gada pirmajos sešos mēnešos.

Kapitāls un rezerves ir stabilas (459 miljoni eiro), aktīvu atdeve ir 1,82 %, kapitāla atdeve ‒ 8,68%. Banka nodrošina augstu likviditātes seguma rādītāju ‒ 699,13 % (normatīvs ir 100 %).

Otrā ceturkšņa beigās “Rietumu banka” regulatoram – Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK) – nosūtīja biznesa plānu turpmākajiem trim gadiem, kurā tika konkretizēts jaunais uzņēmējdarbības modelis.

Atbilstīgi tam banka galveno uzmanību pievērsīs Latvijas un Eiropas uzņēmēju apkalpošanai.

Prioritātes paredz kreditēt klientu projektus un investēt tādās nozarēs kā nekustamo īpašumu attīstība, tranzīts un loģistika, uz eksportu orientēta ražošana, finanšu tehnoloģijas.

Turpināsies darbs arī citās “Rietumu bankai” tradicionālās jomās: e-komercijas apkalpošana un brokeru pakalpojumi, kapitālu un privāto līdzekļu pārvaldīšana.

Pirmajā pusgadā banka ir piesaistījusi vairāk par tūkstoti jaunu klientu – galvenokārt Eiropas uzņēmumus un privātpersonas.

Saistītie raksti

“Rietumu bankas” valdes priekšsēdētājs Rolfs Fulss norādīja, ka “Rietumu banka” attīstījās kā starptautisko uzņēmējdarbību apkalpojoša banka.

“Pašlaik šo pieredzi esam gatavi sniegt Latvijas un Eiropas klientiem, atbalstīt viņu nestandarta idejas un darījumus ārvalstu tirgos. Gribu arī atzīmēt vietējo klientu, kuri ir novērtējusi mūsu servisu un jauno projektu finansēšanas iespējas, skaita palielināšanos,” atzīmēja Fulss.

LA.lv