×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

Rietumu bankas galerijā – gleznas un skulptūras no visām pasaules malām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgā, Rietumu bankas galerijā ir atklāta mākslas izstāde ar nosaukumu “Idea fix”, kurā ir apskatāmi dažādu valstu un dažādu mākslas virzienu autoru darbi, LA.lv uzzināja bankā.

Darbu atlasi un izstādes organizēšanu ir īstenojusi mākslas grupa “Happy Art Museum”, un rezultātā izstādei piemīt izteikts starptautisks raksturs – gleznu un skulptūru autori pārstāv ne tikai Latviju, bet arī Krieviju, Vāciju, Izraēlu, Gruziju un pat Indonēzijas salu Bali.

Tradicionālās latviešu mākslas skolas cienītāji novērtēs nesen mūžībā aizgājušā Jurģa Skulmes agrīnā ainava, sirreālisma cienītājus – Jura Dimitera un Markusa Gleja gleznas, kā arī Viktora Krotova audekli “romantiskā sirreālisma” stilā. Ekspresionisma piekritēju uzmanību piesaistīs gan Latvijā, gan arī ārpus tās plaši pazīstamā mākslinieka Sergeja Djomina, kā arī krievu mākslinieces Anastasijas Kuzņecovas-Rufas jaunākie darbi.

Indonēzijas mākslinieka Vajana Suarmadi darbi izceļas ne tikai ar košām krāsām, bet arī ar īpašu tehniku – savu darbu veidošanā mākslinieks izmanto pludmales smiltis, kas piešķir tiem faktūru un apjomu.

Pirmo reizi “Happy Art Museum” kolekcijā ir apskatāmi Evijas Džonsones darbi – ikdienas dzīvē Evija ir kino kostīmu un interjera māksliniece. “IDEA FIX” izstādē ir apskatāmas Evijas Džonsones fotogrāfijas no sērijas “Dievi un Cilvēki”, kuru iedvesmojis autores ceļojums pa Indiju.

“Pavasara izstāde Rietumu galerijā ir pagājušā gadā veiktā aktīvā un ražīgā darba rezultāts, kad Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta. Mēs izbraukājām dažādas valstis ar savām ekspozīcijām, daudzus ārzemju māksliniekus parādījām arī savā galerijā. Tā mēs iepazinām jaunus “Happy Art Museum” draugus – brīnišķīgos māksliniekus no Indonēzijas Paramatra, Suarmadi, Sukadana. “Art Riga Fair” laikā mēs parādījām ļoti interesantu mākslinieku-abstrakcionistu no Izraēlas – Reuvenu Sčecenu. Protams, mēs daudz sadarbojāmies arī ar mūsu latviešu māksliniekiem,” – vernisāžas laikā pavēstīja “Happy Art Museum” vadītāja Galina Maksimova.

Izstādes nosaukums “Idea fix” atspoguļo projekta domu – parādīt mākslinieka zemapziņas meklējumus un reālus tēlus, kas atkārtojas un pāriet no sapņa uz sapni, no gleznas uz gleznu, no sapņa uz papīru un audeklu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+