×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
24. marts, 2017
Drukāt

“Rietumu bankas” prezidentam par naudas atmazgāšanu prasa četrus gadus cietumā (6)

Foto LETAFoto LETA

Francijas Nacionālā finanšu prokuratūra naudas atmazgāšanas lietā pieprasījusi četru gadu cietumsodu “Rietumu bankas” prezidentam Aleksandram Pankovam, bet bankai – 90 miljonu eiro naudassodu, ziņo Francijas portāls “NordLittoral”.

Savukārt bankas pārstāvniecības Francijā vadītājam Sergejam Ščukam prokuratūra pieprasījusi 18 mēnešu nosacītu cietumsodu.

Galvenajam apsūdzētajam šajā lietā – kādreizējam kompānijas “France Offshore” vadītājam Nadavam Bensusānam pieprasīts septiņu gadu cietumsods.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir informēta par notiekošo tiesas procesu Francijā un šis tiesas spriedums ietekmēs arī Latvijas finanšu sektora uzrauga turpmākos lēmumus, aģentūrai LETA sacīja FKTK pārstāve Agnese Līcīte.

“Tiesas process ir publisks un informācija par to ir pieejama. Taču saskaņā ar normatīvajiem aktiem, informācija, kas saistīta ar FKTK uzraudzības darbībām, nav publiskojama. FKTK publiski nekad nekomentē individuāla tirgus dalībnieka uzraudzības gaitu, jo īpaši tiesas procesa laikā un šo principu ievērojam arī šajā gadījumā,” piebilda Līcīte.

LTV raidījums “de facto” pērn pavasarī vēstīja, ka apjomīgā krimināllietā, kura nodota Francijas prokuratūrai, pret “Rietumu banku” un tās prezidentu Pankovu ir izvirzītas apsūdzības par palīdzību naudas atmazgāšanā.

Galvenais apsūdzētais šai lietā ir kādreizējais kompānijas “France Offshore” vadītājs Bensusāns, kurš Francijā tiek dēvēts par “ofšoru karali”. Tā dēvētie “Panamas dokumenti” rāda, ka viņš ir bijis starp ārzonu kompāniju uzturēšanas biznesā strādājošo juristu “Mossack Fonseca” klientiem, kas bija iecienījuši “Rietumu banku”.

Par sadarbību ar “France Offshore” “Rietumu banka” atteica jebkādus komentārus un intervijas iespējas. Taču ziņas par “Rietumu bankas” saistību ar Bensusānu publiski izskanēja jau 2012.gada nogalē. Tolaik mediji ziņoja par kādas Latvijas komercbankas pārstāvniecības Francijā darbinieka aizturēšanu Parīzē, izmeklējot lietu pret “France Offshore” aizdomās par izvairīšanos no nodokļiem. Bankas nosaukumu Latvijas kredītiestāžu uzraugi tolaik neatklāja, tomēr jau tad bija zināms – tikai “Rietumu bankai” ir birojs Francijā, vēstīja LTV raidījums.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Rietumu bankas viens no īpašniekiem ir zināmais biedrs Suharenko.

 2. vismaz 25 gadi aiz restēm Atbildēt

  4 gadi ir pārāk maz prasīts.

 3. Krievu televīzijās nepārtraukti reklamējās Parex, Rietumu – kura nākošā?

 4. mūžīgais ubags Atbildēt

  Vai tad bankas nav vispār naudas atmazgāšanas mašīnas ?
  Tādā vai citādā izpausmē !

  • nost ar naudas mazgātavām! Vajadzīga ir tikai viena komercbanka, un tai jābūt Valsts bankai, ar vairākām filiālēm, kas atrastos stingrā valsts uzraudzībā – un viss! Un, kam tas nepatīk, tas lai raksta paskaidrojumu – kāpēc nepatīk ?!

Draugiem Facebook Twitter Google+