×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. aprīlis, 2012
Drukāt

Rietumu kristīgā baznīca svin Pūpolsvētdienu

pupoli

Šodien Rietumu kristīgajā baznīcā svin Pūpolsvētdienu jeb Palmu svētdienu.

Kā informēja Latvijas Romas katoļu baznīcas informācijas centra pārstāve Vita Briže, katoliskā baznīca šodien svin Lielā gavēņa sesto svētdienu, kuru sauc arī par Kunga ciešanu svētdienu un ar kuru iesākas Lielā nedēļa jeb Klusā nedēļa – nozīmīgākās dienas visā liturģiskajā gadā. Šajā nedēļā ticīgie pārdomā notikumus, kas saistīti ar Jēzus Kristus ciešanām, nāvi un augšāmcelšanos.

Ar Palmu svētdienas liturģiju baznīca piemin Jēzus svinīgo ierašanos Jeruzalemē, kas notika dažas dienas pirms viņa sišanas krustā. Uzzinājuši, ka Jēzus uz ēzeļa iejājis Jeruzalemē, ļaudis izgāja viņam pretim, sveica ar palmu zariem kā savu karali, klāja uz ceļa savas drēbes un skaļi sauca: “Hosanna augstumos! Slavēts lai ir Ķēniņš, kas nāk Kunga vārdā!”

Atceroties šo notikumu, baznīcās Pūpolsvētdienā tiek svētīti palmu zari vai pūpoli un notiek svinīgas procesijas jeb gājieni. Svētās Mises laikā tiek lasīts Svēto Rakstu lasījums, kas runā par Jēzus godību, tam seko Evaņģēlija lasījums, kas vēsta par Jēzus Kristus ciešanām.

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē plkst.11 svinēs Pūpolsvētdienas Svēto Misi. Zaļajā ceturtdienā, 5.aprīlī plkst.9 viņš svinēs Sv.Misi un svētīs hrizmu, plkst.18 – Sv.Misi Kristus pēdējo vakariņu atcerei.

Lielajā piektdienā, 6.aprīlī, plkst.15 Stankevičs vadīs Kristus Ciešanu piemiņas dievkalpojumu, Klusajā sestdienā, 7.aprīlī, plkst.18 arhibīskaps svinēs Sv.Misi ar uguns, ūdens svētīšanu un kristībām. Kunga Augšāmcelšanās dienā – Lieldienās -, 8.aprīlī, plkst.8 Kristus Augšāmcelšanās dievkalpojumu svinēs arhibīskaps.

Savukārt Rīgas Doma baznīcā Pūpolsvētdienas dievkalpojums būs plkst.12, un tajā kalpos dekāns Elijs Godiņš un mācītājs Sandis Ratnieks. Rīgas Domā Zaļajā ceturtdienā plkst.8 un plkst.18 dievkalpojumā piedalīsies Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) arhibīskaps Jānis Vanags.

Lielajā piektdienā, 6.aprīlī, plkst.15 Vanags vadīs Kristus nāves stundas dievkalpojumu, Klusajā sestdienā, 7.aprīlī, plkst.22 arhibīskaps Vanags kalpos Lieldienu sagaidīšanas dievkalpojumā. Lieldienu svētku dievkalpojumā Vanags Rīgas Domā sprediķi teiks 8.aprīlī plkst.12. Pirmdien, 9.aprīlī, plkst.10 Vanags kalpos Otro Lieldienu dievkalpojumā.

Saskaņā ar tautas tradīcijām Pūpolsvētdienas rītā mājinieki tiek pērti ar pūpolu zariem, lai vairotu veselību un labklājību.

Lieldienas šogad tiks svinētas 8.aprīlī un 9.aprīlī. Pareizticīgā baznīca, kā arī vecticībnieki Kristus Augšāmcelšanās svētkus šogad svinēs 15.aprīlī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+