×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. februāris, 2015
Drukāt

Rietumu lielvaras brīdina par Lībijas nonākšanu bankrota priekšā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV un piecas to sabiedrotās Eiropā  sestdien brīdināja, ka Lībijai varētu draudēt bankrots, ja tās naftas ieguves apmērs un cenas starptautiskos tirgos turpinās kristies.

Paziņojumā, kurā pausts satraukums par drošības situācijas pasliktināšanos Ziemeļāfrikas valstī, sabiedrotie arī brīdināja, ka Lībija atrodas uz ekonomikas sabrukuma naftas ieguves krasā krituma un jēlnaftas cenas samazinājuma dēļ.

“Mēs esam dziļi nobažījušies par politiskās un drošības krīzes ekonomiskās ietekmi uz Lībijas labklājību nākotnē,” lasāms ASV, Francijas, Itālijas, Lielbritānijas, Spānijas un Vācijas kopīgajā paziņojumā.

“Saistībā ar zemo naftas ieguvi un cenu Lībijai draud budžeta deficīts, kas potenciāli varētu patērēt visus tās finanšu aktīvus, ja situācija nestabilizēsies,” tajā teikts.

Rietumu lielvaru paziņojums publicēts pēc tam, kad 3.februārī uzbrukumā naftas ieguves laukā, kas pieder Francijas kompānijai “Total” gāja bojā vismaz 11 darbiniekim no kuriem lielākajai daļai bija pārgriezta rīkle.

Paziņojumā piebilsts, ka lielvaras piekrīt Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) “vērtējumam, ka tādi uzbrukumi ir atkāpšanās no galveno komandieru publiski paustiem solījumiem atturēties no darbībām, kas varētu kaitēt politiskajam procesam. Lībijas problēmām militārs risinājums nav iespējams”.

Sabiedrotie aicināja dažādas Lībijas konflikta puses vienoties par pamieru un nacionālās vienotības valdību, izmantojot ANO vadītas sarunas.

“Vienīgie cilvēki, kas beigu beigās iegūst no kaujām par Lībijas naftas termināļiem un pilsētām, ir teroristi. Mūs uztrauc pieaugošā teroristisku organizāciju klātbūtne Lībijā,” norādīja lielvaras, uzsverot, ka pēdējo nedēļu uzbrukumu naftas ieguves laukos ir satraucoši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+