×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

Rietumu vēstnieki lūguši neprovocēt Krievijas armiju (2)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Krievijas īstenotās Ukrainai piederošās Krimas pussalas aneksijas gaitā 2014. gada martā Rietumeiropas valstu un ASV vēstnieki lūdza Krimas tatāru sabiedriskās organizācijas Medžlisa priekšsēdētāju Refatu Čubarovu (attēlā) neprovocēt Krievijas armiju, vēsta ziņu portāls “RBK-Ukraina”, atsaucoties uz Čubarova teikto.

“Es daudzas dienas kontaktējos ar attiecīgiem Eiropas valstu un ASV vēstniekiem. Un vienmēr bija lūgums: neļaujiet izprovocēt Krievijas militāristus uz apņēmīgākām darbībām. Paies kāds laiks, mēs noteikti atradīsim risinājumu. Neļaujiet sevi izprovocēt – tā bija galvenā un vienīgā mūsu Rietumu partneru vēsts, vismaz man,” sacīja Medž­lisa priekšsēdētājs. Krievija anektēja Krimas pussalu pēc starptautiski neatzīta referenduma reģionā par pievienošanos Krievijai. Tiek lēsts, ka pēc aneksijas Krimu ir pametuši 10 līdz 15 tūkstoši Krimas tatāru. Kopš aneksijas daudzi Krimas tatāru aktīvisti ir aizturēti un kopienas līderiem, tajā skaitā Čubarovam, ir aizliegts ierasties reģionā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. varbūt pēc 100, varbūt pēc 1000 gadiem
    Krievija kļūs totāli civilizēta…
    varbūt tad…
    runāsim…

  2. Te arī redzama Rietumu politiķu galvenā politiskā kļūda, kas ļāva Putinam īstenot Krimas aneksiju! Ja Rietumi būtu ieņēmuši izlēmīgāku un noteiktāku rīcību un skaidri nostātos Ukrainas pusē, kas draudētu Krievijai pat ar militārām nepatikšanām, nekas tāds nebūtu noticis (kā tas bija, piemēram, Kubas krīzes gadījumā). Neizlēmīgums, vilcināšanās un liela piesardzība arī iedrošina jebkuru agresoru un atraisa viņam rokas. Rietumu vājais punkts ir dažu galveno valstu vadītāju pārliekā piesardzība lēmumu pieņemšanā krīzes situācijās, pēc principa “ka tik kaut kas nenotiek”, kamēr potenciālais agresors to jūt un rīkojas! Notikumu attīstība Sīrijā liecina, ka secinājumi no Krimas mācībām joprojām netiek izdarīti un tas viss var novest jau pie pasaules mēroga krīzēm!

Draugiem Facebook Twitter Google+