×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. janvāris, 2016
Drukāt

Rīgā 13 gadus veca meitene ielūst ledū

Foto-LETAFoto-LETA

Aizvadītajā diennaktī vairāki cilvēki guvuši ķermeņa atdzišanas un apsaldējumus, to vidū arī kāda 13 gadus veca meitene, kura, ielūstot ledū, guvusi ķermeņa atdzišanu, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

13 gadus vecā meitene 2.janvārī ar savu draudzeni Zaķusalas apkārtnē pastaigājusies pa aizsalušo ūdeni, līdz vienā brīdī viņa līdz viduklim ielūzusi ledū.

Notikušo redzēja garāmgājēji, kuri uzreiz steidzās palīgā, palīdzot izkļūt meitenei no ledainā ūdens, ar jakām to sasedzot un izsaucot mediķus. Mediķi cietušo meiteni ar ķermeņa atdzišanu nogādājuši slimnīcā.

Savukārt Latgales reģionā 50 gadus vecs vīrietis, būdams alkohola reibumā, uz ielas kritis un lauzis kāju, kā rezultātā pats saviem spēkiem vairs nav varējis piecelties. Vīrietis nogulējis uz ielas līdz brīdim, kamēr līdzcilvēki pievērsuši uzmanību un izsaukuši palīdzību. Vīrietis nogādāts slimnīcā ar ķermeņa atdzišanu un lauztu kāju.

Savukārt Rīgas reģionā 67 gadus vecs vīrietis svētku laikā, būdams alkohola reibumā, guvis kāju apsaldējumu. Vīrietis pēc palīdzības vērsies tikai pēc divām dienām, kad mediķi jau viņam konstatēja nopietnu kāju apsaldējumu ar audu bojājumiem.

Vītola stāstīja, ka aizvadītajā diennaktī šai sezonai raksturīgās traumas, proti, ķermeņa atdzišanas un apsaldējumi vairumā gadījumu gūti, jo cilvēki bijuši alkohola reibumā. Aizvadītajā diennaktī slimnīcā nogādāti kopumā desmit cilvēki ar ķermeņa atdzišanu vai apsaldējumiem.

Mediķi aicina saviem bērniem atgādināt par bīstamību kāpt uz ledus.

Aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1248 izsaukumiem, no tiem 168 bija saistīti ar dažāda veida traumām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+