×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. decembris, 2013
Drukāt

Top grāmata “Karoga stāsti”

Foto - LETAFoto - LETA

Izdevniecībā “Lauku Avīze” šobrīd sagatavošanā ir dokumentāli biogrāfisks izdevums “Karoga stāsti”, kurā tiks apkopoti Bruno Javoiša, Konstantīna Pupura, Jāņa Rožkalna un citu brīvības cīnītāju vēstījumi par Latvijas karoga pacelšanu PSRS okupācijas laikā.

Piektdien, 6. decembrī, plkst. 15 ar sarīkojumu “Trīs dienas zem sava karoga” Kara muzejā atzīmēs 50. gadadienu varoņsāgai, kad Rīgas Civilās aviācijas inženieru institūta students Bruno Javoišs Rīgas radiotornī uzvilka Latvijas brīvvalsts karogu. Kaut arī okupācijas laikā bija neskaitāmi karoga pacelšanas gadījumi, šis ir īpašs ar to, ka karogs pašā Rīgas centrā plīvoja vēl vismaz divas dienas.

Par “pretpadomju aģitāciju” tiesātais Bruno Javoišs kopā ar Gunāru Astru, Agri Šēferi, dzejniekiem Voldemāru Zariņu, Knutu Skujenieku, Gunāru Freimani un daudziem citiem latviešu patriotiem Mordovijas lēģeros pavadīja septiņus gadus un pēc ieslodzījuma joprojām dzīvo Igaunijā, jo dzīvot Latvijā viņam neļāva. Tagad pēc profesijas mākslas vēsturnieks, vēstures skolotājs un tulks. Bruno Javoišs dalīsies atmiņās un paudīs savas domas par šodienas situāciju Latvijā. Notikuma retrospekcijas video sniegs vēsturnieks, filmas “Padomju stāsts” autors Edvīns Šnore. Pasākumā piedalīsies arī brīvības cīnītājs Jānis Rožkalns, dzejnieks Knuts Skujenieks un citi Gunāra Astras līdzgaitnieki un notikuma aculiecinieki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+