×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. decembris, 2014
Drukāt

“Rīga 2014” aicina iedibināt Latvijas kultūras galvaspilsētas titulu

Foto: LETAFoto: LETA

Nodibinājums “Rīga 2014” aicina iedibināt Latvijas kultūras galvaspilsētas titulu, pavēstīja nodibinājuma “Rīga” sabiedrisko attiecību programmas vadītājs Mārtiņš Drēģeris.

Eiropas kultūras galvaspilsētas gads Rīgai noslēgsies, nododot titulu 2015.gada Eiropas kultūras galvaspilsētām – Čehijas pilsētai Pilzenei un Beļģijas pilsētai Monsai, kuras to svinīgi atklās 17. un 24.janvārī.

“Rīgu par Eiropas kultūras galvaspilsētu padara rīdzinieki un visi Latvijas iedzīvotāji, un šogad katrs no mums savā ziņā ir bijis kultūras darbinieks. 2014.gada noslēgumā vēlos pateikt katram Latvijas iedzīvotajam PALDIES! Paldies, ka piedalījāties, un paldies, ka aktīvi iesaistījāties Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumu veidošanā. “Rīga 2014″ nebeidzas, Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu tālāk nesīs jau nākamās pilsētas, apliecinot kultūras nozīmīgumu un tās lielo, pozitīvo spēku,” uzsvērusi nodibinājuma “Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle.

Drēģeris informēja, ka nodibinājums “Rīga 2014” aicina iedibināt jaunu tradīciju – katru gadu izvirzīt kādu Latvijas pilsētu par Latvijas kultūras galvaspilsētu. Tas dotu pozitīvu impulsu kādai konkrētai Latvijas reģiona pilsētai, kā arī nodrošinātu spēcīgu kultūras projektu attīstību, veicinātu pašmāju un ārvalstu tūristu skaita pieaugumu reģionā, sildot arī Latvijas ekonomiku. Labs piemērs šogad ir “Rīga 2014” partnerpilsēta Sigulda, kas ar īpašo kultūras programmu veicinājusi lielāku tūristu skaita pieaugumu un padarījusi vēl kvalitatīvāku kultūras dzīvi reģionā.

Vairāki “Rīga 2014” programmas projekti turpināsies arī nākamgad. Līdz 10.janvārim salonā “xcelsior” skatāma Latvijas dizaina priekšmetu kolekcija “Earthworks”, bet līdz 14.janvārim Rīgas Mākslas telpā būs apskatāma mākslinieces Aijas Bley personālizstāde “Mīlestības stāsti”. Līdz 18.janvārim Rīgas Sv.Pētera baznīcā skatāma izstāde “Neparastās mežģīnes”, bet Mākslas muzejā “Rīgas birža” līdz 25.janvārim apskatei pieejama izstāde “Tutanhamona dzintars”. Savukārt līdz 31.janvārim vēl var apskatīt vērienīgo Eiropas kultūras galvaspilsētas izstādi “ORLAN – Francijas laikmetīgās mākslas ikona. Plan du Film un citi scenāriji”.

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē laikā nākamā gada pirmajā pusē turpināsies projekti, kas iesākti Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā: Latvijas prezidentūras ES Padomē viesi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā varēs apskatīt “Rīga 2014” izstādi “1514.Grāmata.2014”. Līdz 1.martam Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā skatāma izstāde “Dzintars – Baltijas jūras dārgakmens”, savukārt Rīgas Kino muzejā līdz 5.aprīlim skatāma izstāde “Kino trofejas”. Latvijas Dabas muzejā ir apskatāma pastāvīgā ekspozīcija “Dzintars laiku lokos”. “Rīga 2014” programmā tapušā Artūra Maskata opera “Valentīna” 2015.gada maijā būs skatāma Berlīnes Vācu operā.

Nodibinājums “Rīga 2014” un “Rīga 2014” Mākslinieciskā padome pateicas visiem projektu, pasākumu, radošo un pilsonisko iniciatīvu realizētājiem un sadarbības partneriem par kopīgo darbu Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas realizēšanā, informēja Drēģeris.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums “Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. “Rīga 2014” programmas partneris ir “Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+