×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. janvāris, 2014
Drukāt

Rīga 2014 atklāšana izdevusies, pauž rīkotāji

Foto: LETAFoto: LETA

Nodibinājuma “Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle šodien preses konferencē uzsvēra, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas sarīkojumos veiksmīgi izdevies parādīt Eiropas dimensiju, jo vairākos projektos Latvija sadarbojusies ar citām Eiropas valstīm.

Kā piemēru Čivle izcēla izstādi “1914”, vēsta aģentūra LETA. Viņa norādīja, ka izstādes veidošanā notika sadarbība starp 17 muzejiem, kā arī tās atklāšanā klāt bija pārstāvji no Spānijas un Vācijas. Čivle norādīja arī uz franču mākslinieka Kristiana Boltanska izstādi “Sirdspuksti”, kura atklāta “Arsenāla” Radošajā darbnīcā.

Čivle par galveno ieguvumu atzina pasākumos vērojamo sabiedrības spēju vienoties par kopīgām vērtībām.

“Rīga 2014” programmas vadītāja Aiva Rozenberga pauda, ka dzirdējusi atzinīgus vārdus gan no pasākumu apmeklētājiem, gan ārzemju kolēģiem Eiropas kultūras galvaspilsētu organizētājiem. Viņi neesot varējuši iedomāties, ka ir iespējams sarīkot tādu akciju kā “Grāmatu draugu ķēde”, atzīmējot gan tās organizētību, gan cilvēku iniciatīvu.

Rīga 2014 paveikto augstu novērtēja Pilzen 2015 biroja vadītājs Jerži Suhaneks: “No savas pozīcijas spēju saprast, cik liels darbs ir paveikts, sagatavojot notikumus tik dažādām mērķauditorijām. Īpaši novērtēju atklāšanas ceremonijas emocionālo kulmināciju – grāmatu pasniegšanu no rokas rokā. Ikviens rīdzinieks var būt lepns par paveikto. Arī vērojot citus notikumus, sapratu, ka Rīga ir uz pareizā ceļa. Pasākums Centrāltirgū bija patiešām iedvesmojošs – dažādi neparasti notikumi neparastā vietā.”

Preses konferencē klāt bija arī Eiropas Savienības un Japānas Kultūras fonda ģenerāldirektors Šugi Kogi, kura vadītā organizācija atbalsta Eiropas kultūras galvaspilsētas kopš 1993. gada. Viņš pastāstīja, ka kultūras galvaspilsētu pieredze tiks pārņemta arī Āzijā, un šobrīd atbalstu šai iniciatīvai paudušas Japāna, Ķīna un Dienvidkoreja.

Arī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR) norādīja uz to, ka svarīgi, lai kultūras galvaspilsētas pasākumos cilvēki nebūtu tikai skatītāji, bet aktīvi piedalītos kultūras galvaspilsētas norisēs.

Čivle preses konferencē atklāja, ka plānoto 24 miljonu vietā “Rīga 2014” budžetu veidos 23 miljoni, jo nav izdevies piesaistīt visus plānotos sponsorus. Čivle norādīja, ka finansējuma samazinājums neietekmēs plānotos pasākumus, samazināts tikšot vienīgi informācijas apjoms par pasākumiem.

Jāatzīst, ka patlaban Rīga 2014 par atpazīstamību nevar sūdzēties. Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanā tika akreditēti 500 žurnālisti, tostarp 150 žurnālisti no 27 ārvalstīm, tādēļ Rīga un Latvija ir plaši atspoguļota daudzos pasaules medijos, portālu LA.lv informēja Rīga 2014 pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+