Mobilā versija
+1.2°C
Auseklis, Gaisma
Ceturtdiena, 14. decembris, 2017
21. maijs, 2013
Drukāt

“Rīga 2014” ieguvis Melinas Merkuri balvu 1,5 miljonu eiro apmērā

foto - Letafoto - Leta

Eiropas Komisijas starptautiskā žūrija lēmusi nodibinājumam “Rīga 2014” piešķirt Melinas Merkuri balvu, liecina Eiropas kultūras galvaspilsētu monitoringa ziņojums.

Melinas Merkuri balva 1,5 miljonu eiro (1,05 miljoni latu) apmērā tiek piešķirta, ja sagatavošanās process un izveidotā Eiropas kultūras galvaspilsētas programma tiek atzīti par veiksmīgiem, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) minēja, ka saņemtā balva apliecina, ka sagatavošanās darbs Rīgā 2014. gada pasākumiem norit sekmīgi. “Mēs rūpējamies ne tikai par interesantu programmu visa gada garumā, bet arī gādājam, lai pilsētas infrastruktūra būtu sakārtota gaidāmajām norisēm. Piemēram, atjaunotā Ziemeļblāzmas kultūras pils būs lieliska mājvieta Pasaules koru olimpiādei, kas ir viena no vērienīgākajām 2014. gada norisēm,” pauda Ušakovs.

Briselē notikušajā Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas monitoringa sanāksmē starptautiskās žūrijas locekļi atzina, ka Latvijas komanda ir pārliecinoša, un uzslavēja Latvijas valsts un pilsētas stabilo atbalstu visā projekta īstenošanas gaitā. Žūrija uzsvēra Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta attīstības stabilitāti gan finansiālā, gan programmas attīstības un mākslinieciskās kvalitātes nozīmē. Tāpat tika akcentēta daudzpusīgā sadarbība un laba partnerība.

Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmu veido vairāk nekā 200 Eiropas kultūras galvaspilsētas gada pasākumi visdažādākajos mākslas un kultūras žanros. 2014. gada programmas notikumi bagātinās jau tradicionāli esošo Rīgas kultūras pasākumu klāstu ar jaunām norisēm.

Programma tapusi, sadarbojoties plašam mākslinieku, rīdzinieku, valsts iestāžu, Latvijas pašvaldību un kultūras organizāciju lokam un veidojot kultūras gada notikumus augstā starptautiskā līmenī ar Eiropas un pasaules elpu. Daudzi no 2014. gada notikumiem notiks neierastās vietās, tostarp ne tikai Rīgas centrā, bet visās pilsētas apkaimēs, būs daudz bezmaksas pasākumu un ikviens būs aicināts līdzdarboties un kļūt par dalībnieku kādā sev interesantā pasākumā.

Eiropas Komisijas starptautisko monitoringa komisiju veido augsta līmeņa kultūras menedžmenta un projektu vadības profesionāļi, kas seko līdzi Eiropas kultūras galvaspilsētu sagatavošanas gaitai. Žūrijai sagatavošanās procesu atzīstot par veiksmīgu, tiek piešķirta Melinas Merkuri balva. Balva nosaukta par godu Grieķijas kultūras ministrei, pēc kuras iniciatīvas tika izveidots un kopš 1985. gada piešķirts Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls.

Līdztekus Rīgai 2014. gadā Eiropas kultūras galvaspilsēta būs Zviedrijas pilsēta Ūmeo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+