×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. aprīlis, 2016
Drukāt

Rīgā 47 kultūras pieminekļu restaurācijai atvēlēs teju pusmiljonu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Rīgas dome (RD) piešķirs papildu 160 000 eiro kultūras pieminekļu restaurācijai, tādējādi kopumā 47 kultūras pieminekļu restaurācijai galvaspilsētā atvēlot 460 000 eiro, aģentūra BNS uzzināja RD Īpašumu departamentā.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR) norādīja, ka pašvaldība ir gandarīta par lielo interesi, kuru izrādījuši projektu iesniedzēji. Viņš atklāja, ka iesāktais tiks turpināts arī nākamgad – konkursu plānots izsludināt jau šī gada novembrī, lai būtu ilgāks laiks projektu realizācijai. Šiem mērķiem pašvaldības budžetā tiks atvēlēts ne mazāk kā pusmiljons eiro liels finansējums, skaidroja Ameriks.

Konkursam kopumā šogad pieteicās 55 pretendenti, no kuriem 47 projektus atzīti par atbilstošiem konkursa kritērijiem un saņems līdzfinansējumu. Šo projektu realizācijai kopumā ir nepieciešams gandrīz 460 000 eiro liels pašvaldības līdzfinansējums.

Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs skaidroja, ka 30 objekti saņems līdzfinansējumu līdz 14 000 eiro apmērā, savukārt 17 objekti saņems līdz 5000 eiro lielu līdzfinansējumu, par ko, piemēram, Elizabetes ielā 7 ēkai tiks atjaunots balkons, bet A.Čaka ielas 83/85 ēkai un Ģertrūdes 19/21 ēkai tiks restaurētas vēsturiskās durvis. 14 Rīgas koka ēkas saņems gandrīz 107 000 eiro pašvaldības līdzfinansējumu to atjaunošanai, piemēram, ēkas Buļļu ielā 3 un Balasta dambī 52. Pašvaldības līdzfinansējumu saņems arī senākā pieteiktā koka ēka Kalnciema ielā 28, kas ir datēta ar 1695. gadu.

Konkursam līdzfinansējumu saņems 28 objekti, kas atrodas Rīgas vēsturiskajā centrā, savukārt seši objekti, kas atrodas Kalnciema ielas koka apbūves teritorijā. No Pārdaugavas apbūves fragmenta teritorijas konkursam ir pieteiktas piecas ēkas.

Arī divas Mežaparka teritorijas ēkas un pieci valsts un vietējās nozīmes kultūras pieminekļi, kuri neatrodas pilsētbūvniecības pieminekļu teritorijā, saņems pašvaldības līdzfinansējumu to atjaunošanai. Konkursam pieteicās tikai viens objekts no Ķīpsalas vēsturiskā apbūves teritorijas.

Konkursam sešus pieteikumus iesniedza arī reliģiskās draudzes. Pašvaldības līdzfinansējums ir lūgts Mazās Pils ielas 2 ēkas un baznīcas Liepājas ielā 38 atjaunošanas darbiem.

Miesnieku ielas 13, 15 un 17 ēkas ir senākās mūra ēkas, kas pieteiktas līdzfinansējuma saņemšanai un ir datētas ar 1600. gadu. Negaidīti daudz – 15 pieteikumi tikuši saņemti no ēku kopīpašniekiem. Piemēram, dzīvokļu īpašnieku biedrības “Eksporta 4” 39 dzīvokļu īpašnieki spēja kopīgi vienoties par Eksporta ielas 4 ēkas fasādes atjaunošanas darbiem. Līdzvērtīgus darbus veiks arī Stabu ielas 61 ēkas kopīpašnieki.

Konkursā pieteiktos objektus izvērtēja RD Vidi degradējošu būvju komisija. Piešķirto finansējumu īpašnieks saņems pēc būvdarbu pabeigšanas un pieņemšanas. Līdzfinansējuma piešķiršanu administrēs RD Īpašuma departaments.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+