Latvijā
Kriminālziņas

Rīgā aiztur starptautiskā meklēšanā izsludinātu krāpnieku no Krievijas4

Ekrānuzņēmums no “Interpol” mājaslapas.

Pagājušajā nedēļā Rīgā aizturēts par krāpšanos lielā apmērā apsūdzētais starptautiskā meklēšanā izsludinātais Krievijas pilsonis Iļja Volosevičs, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts policijas pārstāve Ginta Gžibovska.

Volosevičs Rīgā aizturēts 21.februārī.

Kā liecina informācija “Interpol” mājaslapā, Volosevičs apsūdzēts par krāpšanos lielā apmērā. Viņu meklēšanā izsludināja Krievijas tiesībsargājošās iestādes.

Gžibovska norādīja, ka Latvijai tagad jālemj par aizturētā Voloseviča izdošanu Krievijai.

Kā vēstīja portāls “Kommersant.ru”, Volosevičs ir bijušais bankas “Kļijenstkij” valdes priekšsēdētāja vietnieks. Viņš esot bijis iesaistīts noziedzīgā grupējumā, kas izšķērdējis vairāk nekā vienu miljardu rubļu (14,540 miljoni eiro) no noguldītāju līdzekļiem bankā. Cietušo vidū esot arī krievu aktieris un režisors, Maskavas Dailes teātra vadītājs Oļegs Tabakovs.

Portālā norādīts, ka Volosevičs Rīgā aizturēts uzreiz pēc ielidošanas. Pārbaudot dokumentus, esot izrādījies, ka Volosevičs vairākus gadus ir Interpola starptautiskās meklēšanas datubāzē. “Kommersant.ru” rīcībā esošā informācija liecinot, ka Volosevičam Latvijā esot uzturēšanās atļauja, kas varot paildzināt jautājuma par viņa izdošanu Krievijai izskatīšanu.

LA.lv