Latvijā
Kriminālziņas

Rīgā aizturēts rūdīts dzīvokļu apzadzējs, kurš darbojās pēc īpašas shēmas0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Fotolia

Valsts policija aizturējusi vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par 23 dzīvokļu apzagšanu Rīgas mikrorajonos. Vīrietis bija rīkojies pēc vienotas shēmas, iekļūstot mājokļos pa balkoniem. 11. decembrī lieta nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, portālu LA.lv informēja VP.

VP bija saņēmusi informāciju par virkni zādzību no dzīvokļiem, kas izdarītas laika posmā no 2018. gada jūnija līdz augustam pēc līdzīgas shēmas. Kamēr mājokļu saimnieki nebija mājās, vīrietis ierāpās balkonos,

ar speciālu stikla griezēju izgrieza caurumu balkona durvīs, tās attaisīja un iekļuva dzīvokļos.

Vīrietis paņēma vērtīgas un viegli aiznesamas mantas, galvenokārt naudu un elektronikas preces, un caur balkonu dzīvokļus atstāja. Noziegumi bija izdarīti Juglā, Teikā un Rīgas centra tuvumā.

Saistītie raksti

Izmeklēšanas laikā tika iegūta operatīvā informācija par personu, kura varētu būt izdarījusi šos noziegumus. Noskaidrojuši aizdomās turētā 1983. gadā dzimušā vīrieša atrašanās vietu, policisti viņu aizturēja. Aizturētais vīrietis jau iepriekš bija sodīts par zādzībām no mājokļiem un noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Noskaidrots, ka nozagtās mantas vīrietis galvenokārt pārdevis individuāliem uzpircējiem un lombardiem. Daļu no nozagtajām mantām policisti ir atguvuši.

Aizturētais vīrietis šobrīd atrodas apcietinājumā, ko viņam kā drošības līdzekli ir piemērojusi tiesa.

LA.lv