×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. septembris, 2016
Drukāt

Rīgā aizvadīts mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”

Foto-LETAFoto-LETA

10.septembra vakarā Rīgā 11.reizi norisinājās mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”, kura piedāvātie pasākumi daudzviet pilsētā bija baudāmi tieši naktī.

Šoreiz foruma pamatprogrammu veidoja vairāk nekā 30 mākslas un kultūras projekti, tostarp koncerti, instalācijas un skulptūras pilsētvidē, izstādes, multimediāli projekti, dzejas sacensības un lasījumi, filmu programmas. “Baltās nakts” pamatprogrammu papildināja vairāk nekā 20 iniciatīvu projekti, kuru organizēšanā iesaistījušies teātri, skolas un bērnudārzi, mākslas galerijas, kafejnīcas, mākslas un kultūras studijas, aktīvie rīdzinieki un domu biedri.

Par “Baltās nakts” centrālo un lielāko projektu šogad kļuva “Tēlniecības kvadriennāle Rīga 2016”, kas piedāvāja iespēju iepazīt un iedziļināties mūsdienu tēlniecības starptautiskajās norisēs. Dažādu valstu mākslinieki izstādīja objektus pilsētvidē un veidoja izstādi Vāgnera zālē. Pie Brīvības pieminekļa tika izstādīts pasaulē lielu interesi raisījušais Kanādas mākslinieku objekts, interaktīva instalācija “Cloud” jeb “Mākonis”, kas daudz ceļojis pa pasauli un iemantojis zināmu popularitāti.

Savukārt pie tirdzniecības centra “Origo” darbojās nīderlandiešu mākslinieka Gija van Bona mehāniskā instalācija SKRYF jeb smilšu rakstītājs.

Šogad “Baltās nakts” mūzikas projektos notika vairākas pasaules pirmizrādes. Koncertzālē “Ave Sol” producentu apvienība “DoStudija” un mūziķis Helvijs Fiņķis piedāvāja multimediāla koncertuzveduma – jaundarba “Akmens dārzs” – pirmizrādi. Savukārt Latvijas Universitātes Lielajā aulā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja jaunā komponista Aigara Raumaņa darbs “Superstīgu teorija”. “Baltās nakts” koncertā to atskaņoja apvienotais kokļu orķestris 30 koklētāju sastāvā, saksofona solo spēlēja pats autors. Savukārt nepieradinātās mūzikas festivāls “Skaņu mežs” šī gada “Baltajā naktī” aizsāka jaunu koncertsēriju “Ziemeļvalstu sievietes eksperimentālajā mūzikā”.

Šogad pēc vairāku gadu pārtraukuma tika atjaunots “Baltās nakts” tramvajs, kas kā mūsdienu mākslas objekts un vienlaikus sabiedriskais transports savienoja Rīgas centru ar vienu no tālākajiem norises punktiem, kursējot maršrutā Ausekļa iela-Gaujas iela-Ausekļa iela.

“Baltā nakts” Rīgā notika 11.reizi, un tā ir daļa no starptautiska projekta “Eiropas Baltās naktis”, kuru aizsākušas piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+