×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. septembris, 2014
Drukāt

Rīgā apmācīs NATO vecākos un augstākos virsniekus operāciju plānošanā

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā pirmdien, 15. septembrī, sāksies NATO vingrinājums “Steadfast Pyramid 2014”, kurā piedalīsies 26 vecākie un augstākie virsnieki no 13 NATO dalībvalstīm, kā arī Somijas un Zviedrijas, informē Aizsardzības ministrijā (AM).

Vingrinājumā galvenais uzsvars tiks likts uz augstākā līmeņa virsnieku un komandieru apmācību operacionālās plānošanas, kā arī lēmumu sagatavošanas un  pieņemšanas procesā.

Šogad NATO vingrinājumā “Steadfast Pyramid 2014” pirmo reizi piedalīsies arī pārstāvis no Latvijas – Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Leonīds Kalniņš.

“NATO vingrinājumi “Steadfast Pyramid” un “Steadfast Pinnacle” kalpo par apliecinājumu alianses dalībvalstu stratēģiskajai partnerībai un sabiedroto iesaistei Baltijas valstu reģionā,” norādījis aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS). “Ņemot vērā mūsdienu starptautiskās drošības situāciju, arvien svarīgāk, ka augstākā NATO militārā vadība stiprina analītiskās, plānošanas un lēmumu pieņemšanas prasmes, izmantojot šā brīža drošības situācijai pietuvinātus vingrinājuma scenārijus.”

“Steadfast Pyramid 2014” ir pirmā daļa no Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā un Sabiedroto spēku augstākās Transformācijas virspavēlniecības rīkotā vingrinājuma, kas ilgs līdz 19.septembrim. Savukārt otrā daļa – “Steadfast Pinnacle 2014”, kas būs veltīta galvenokārt komandieru lomai operacionālajā līmenī, – norisināsies no 22. līdz 26.septembrim.

Abos vingrinājumos piedalīsies aptuveni 50 vecāko un augstāko virsnieku, kā arī vairāk nekā 50 pasniedzēju, administratīvā atbalsta personāla, plānošanas speciālistu, ekspertu un novērotāju.

“Steadfast Pyramid” un “Steadfast Pinnacle” mērķis ir pilnveidot augstākā līmeņa virsnieku un komandieru spējas plānot un vadīt apvienotās operācijas. Par pamatu vingrinājumam tiks izmantota Visaptverošo operāciju plānošanas direktīva (Comprehensive Operations Planning Directive), kas ir viens no galvenajiem alianses apvienoto operāciju plānošanas dokumentiem.

Vingrinājumu laikā tiks izspēlēts fiktīvs scenārijs, kas ietver kolektīvās aizsardzības operācijas.

Vingrinājumi “Steadfast Pyramid” un “Steadfast Pinnacle” pirmo reizi Latvijā  tika rīkoti 2011.gadā. Saskaņā ar Latvijas un NATO Transformācijas pavēlniecības vienošanos, šīs mācības Latvijā tiks organizētas līdz 2018.gadam. Mācību laikā Latvija attīsta operacionālas spējas kā uzņemošā valsts un sadarbību ar NATO partneriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+