“Riga” apspēlē čempionus un pakāpjas uz otro vietu 0

“Riga” otrdien “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas 14.kārtas pārceltajā spēlē savā laukumā ar 1:0 (1:0) pārspēja iepriekšējo divu gadu čempionus Jūrmalas “Spartaku”, kas teju visu otro puslaiku bija spiesti cīnīties mazākumā.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Vienīgos vārtus šajā mačā pirmajā puslaikā guva Krišs Kārliņš.

Abas komandas pirmajā puslaikā ar aktīvu spēli neizcēlās, tomēr tika veiktas divas piespiedu maiņas, jo savainojumos iedzīvojās Gints Freimanis (“Spartaks”) un Boriss Bogdaškins (“Riga”). Tiesa, rīdzinieki pirmajā puslaikā pamanījās atklāt rezultātu, kad 42.minūtē centrējumu no soda laukuma veica Kārkliņš, tomēr bumba atrada ceļu vārtos.

Tikmēr jau pašā otrā puslaika sākumā otro dzelteno kartīti nopelnīja “Spartaka” nupat pieteiktais brazīlietis Vitors Silva Onorātu, kurš līdz ar to saņēma noraidījumu no laukuma. Iepriekš šis pussargs spēlējis Brazīlijas zemākajās līgās.

Otrajā puslaikā “Riga”, lai gan spēlēja vairākumā, lielākoties aizsargājās un centās noturēt minimālo vadību. Tiesa, vienā no epizodēm rīdzinieki varēja panākt arī 2:0, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Šī bija virslīgas 14.kārtas spēle, kas pārcelta saistībā ar komandu dalību Eirokausos.

Šajā mačā diskvalifikāciju dēļ nevarēja piedalīties “Riga” aizsargs Antons Kurakins un “Spartaks” aizsargs Aleksandrs Kosoričs.

Zīmīgi, ka “Riga” izcīnījusi jau ceturto uzvaru pēc kārtas un visas cīņas noslēgušās ar rezultātu 1:0. Ar šādu rezultātu noslēdzās arī rīdzinieku un jūrmalnieku pirmā savstarpējā spēle.

“Riga” komanda šosezon ir guvusi vien 17 vārtus 13 mačos, taču pratusi izcīnīt astoņus panākumus. “Riga” gan arī ielaidusi tikai deviņus, kas kopā ar RFS ir dalīti labākais rādītājs līgā.

Tikmēr “Spartaks” ir guvis 21 vārtus un ielaidis 13. Jūrmalnieku sastāvā gan spēlē šīs sezonas dalīti labākais vārtu guvējs Aleksejs Višņakovs, kura kontā pašlaik ir astoņi precīzi sitieni.

Jau ziņots, ka “Riga” pēc abpusējas vienošanās pametis savulaik UEFA Eiropas līgas fināla dalībnieks Valērijs Fedorčuks no Ukrainas, kā arī otrs ukraiņu futbolists Sergejs Zaginailovs un aizsargs Viktors Litvinskis, kurš šo sezonu turpinās citā Latvijas augstākās līgas komandā “Jelgava”.

Savukārt rīdzinieku rindās otrdien pirmo spēli aizvadīja Latvijas izlases aizsargs Vladislavs Gabovs, kamēr “Spartaks” sastāvā debiju piedzīvoja krievs Deniss Davidovs un brazīlietis Onorātu.

Virslīgas kopvērtējuma galvgalī ar 31 punktu 12 spēlēs ir RFS, bet 25 punkti 13 mačos ir “Riga” vienībai. No tās par punktu atpaliek 12 cīņas aizvadījusī “Liepāja”/”Mogo”, kamēr pirmajam trijniekam ar 22 punktiem seko “Ventspils” un “Spartaks”.

Vēl astoņus punktus iekrājusi “Jelgava”. Četri punkti ir “Metta”/LU kontā, kamēr “Valmiera Glass”/ViA rēķinā ir divi punkti.