“Riga” ar viltīgu gājienu “pendelēs” uzvar Latvijas kausa ceturtdaļfinālā 0

Ambiciozā “Riga” komanda trešdien “Skonto” stadionā pēcspēles 11 metru sitienu sērijā ar 3:2 uzvarēja citu “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas komandu “Jelgava”, sasniedzot Latvijas kausa izcīņas pusfinālu.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Rīdzinieki pirms pēcspēles sitieniem veica taktisku maiņu, vārtos cīņas 119.minūtē sūtot Robertu Ozolu, kurš atvairīja vienu sitienu, bet vēl divas reizes jelgavnieki paši nespēja trāpīt vārtos.

Spēles pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 2:2 (2:1), papildlaikā uzvarētājs netika noskaidrots, bet “pendelēs” veiksmīgāka bija “Riga”, uzvarot ar 3:1.

Pirmajā puslaikā “Riga” īsā laikā panāca divu vārtu pārsvaru, abas reizes ar minūtes intervālu izceļoties serbu uzbrucējam Darko Lemajičam, kurš bija precīzs 36. un 37.minūtē. Abus vārtus laukuma saimnieki guva identiskās situācijās, kad pēc centrējumiem no kreisās malas Lemajičs no tuvas distances noslēdza uzbrukumus.

Tomēr “Jelgava” nepadevās un igauņu leģionārs Kevins Kaubers divas minūtes pirms puslaika beigām vienus vārtus atguva. Tikmēr izlīdzinājumu jelgavnieki panāca 74.minūtē, izceļoties Verneram Apiņam.

Papildlaikā abām komandām bija iespējas izraut uzvaru, tomēr no spēles vārti vairs netika gūti. Pirms 11 metru sitieniem “Riga” veica taktisku maiņu, samainot vārtsargus, Ozolam papildlaika pēdējā minūtē nomainot Vladislavu Kurakinu.

“Rigai” precīzi bija Kaspars Gorkšs, Andrejs Kovaļovs un Oļegs Laizāns, kamēr Lemajičs, ceturtajā sērijā, pirms kuras rīdzinieki bija vadībā ar 3:1, aizsita garām vārtiem. Savukārt “Jelgavai” pirmo “pendeli” realizēja Valērijs Redjko, kamēr otrajā sērijā Ozols atvairīja Gļeba Kļuškina sitienu, trešajā sērijā Alans Siņeļņikovs sita pāri vārtiem, bet Reinis Flaksis ceturtajā sērijā trāpīja pa vārtu pārliktni, līdz ar to piektos sitienus komandām vairs neizpildot.

Šī mača uzvarētāja pusfinālā tiksies ar pērnās sezonas Latvijas čempioni Jūrmalas “Spartaku”, bet par otru ceļazīmi uz finālu cīnīsies “Liepāja”/”Mogo” un RFS.

Turnīra pusfināla mači plānoti 20.septembrī, bet fināls 18.oktobrī notiks “Skonto” stadionā Rīgā.