×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. oktobris, 2015
Drukāt

Rīgā atceltā izstāde “Maidana cilvēki” viesosies Jelgavā

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Mākslinieciskās fotogrāfijas meistara Sergeja Meļņikova ceļojošā foto izstāde “Maidana cilvēki” (The People of Maidan) no 22. līdz 25. oktobrim būs apskatāma Hercoga Jēkaba laukumā Jelgavā. Rīgā atceltās izstādes darbi tiks nodoti jelgavnieku un Jelgavas pilsētas viesu vērtējumam 23. oktobrī plkst. 11:00, kad notiks oficiālā izstādes atklāšana ar Ukrainas vēstnieka un Jelgavas Domes vadības piedalīšanos, informē izstādes rīkotāji.

Izstādē varēs apskatīt 100 autora Sergeja Meļņikova darbus, kas fotografēti Ukrainas galvaspilsētā tā dēvētās “Pašcieņas revolūcijas” jeb “Eiromaidana” laikā, atgādinot par protesta akcijām, kas norisinājās 2013. gada nogalē un 2014. gada sākumā Kijevas galvenajā laukumā, pulcējot vairākus tūkstošus ukraiņu vienotās demonstrācijās pret tā brīža pieņemtajiem valdības lēmumiem.

Mākslinieks Sergejs Meļņikovs sadarbībā ar fonda “Ukrainas dvēsele” pārstāvjiem izveidojis ceļojošu fotoizstādi, kas atgādina par personīgās brīvības principu paušanu, cilvēciskajiem pārdzīvojumiem, kā arī atspoguļo spilgtākos mirkļus no Ukrainas jaunlaiku vēsturē svarīgākā notikuma – “Eiromaidana”.

Paralēlēs domājot, notikumi vienā no Eiropas lielākajām valstīm atgādina notikumus, ko pārdzīvoja Baltijas valstis 90to gadu sākumā. Izstādes darbi rosina sajūtas, kas līdzīgi kā Latvijā barikāžu, tā Ukrainā “Maidana” laikā, vienoja tautu kopīgam ceļam demokrātijas virzienā, uzsver izstādes autori.

Skatītāju vērtējumam izstāde būs pieejama Hercoga Jēkaba laukumā no 22. līdz 25. oktobrim, un to aicināts apmeklēt ikviens interesents.

Izstāde tiek organizēta pilsoniskās iniciatīvas vadīta, sadarbībā ar fonda „Ukrainas dvēsele” kuratoriem un „Ukrainas atbalsta biedrību” Jelgavā.

Informācija par fonda aktivitātēm: http://soulofukraine.foundation

Informācija par izstādi: http://maidan.worldphoto.us

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+