×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. maijs, 2016
Drukāt

Rīgā atgriežas spožais popmūziķis Mika

Foto - Peter LindbergFoto - Peter Lindberg

22. maijā jaunākā albuma “No Place In Heaven” koncerttūres ietvaros “Arēnā Rīga” uzstāsies britu mūziķis un komponists Mika. Koncertā klausītāji varēs baudīt gan popmūziķa jaunākās dziesmas, gan jau pārliecinošu grāvēju statusu iemantojušas kompozīcijas.

Libānā dzimušo britu Miku (īstajā vārdā Maikls Holbrūks Penimens jaunākais) salīdzina ar leģendāro Frediju Merkūriju, ekstravaganto Eltonu Džonu vai amerikāņu glempopa zvaigznēm “Scissor Sisters”, tomēr jāatzīst, viņam ir unikāls, pašam savs stils, kas balansē uz kiča, bērnišķības un ekstravagances robežām. Nav arī brīnums – Mika uzaudzis bohēmiskā daudzbērnu ģimenē – viņa tēvs ir amerikāņu uzņēmējs, bet libāniešu izcelsmes māte, tērpu dizainere, ir Mika skatuves tēla autore. Māsa Jasmīna, māksliniece, radījusi Mika albumu krāšņo dizainu un psihedēlisko skatuves šovu scenogrāfiju.

Viņa karjera sākās 2007. gadā, kad galvu reibinošus panākumus, ko atnesa debijas hits “Grace Kelly”, kurš līdz mūsdienām iegādāts vairāk nekā trīs miljonu kopijās. Lielbritānijas topa 1. vietā tas noturējās piecas nedēļas un līdzīgus panākumus sasniedza vēl sešu citu valstu topos. Pie mums tolaik gan šai kompozīcijai nācās spraigi konkurēt ar albuma citiem superhitiem: “Relax (Take It Easy)”, “Lollipop” un “Big Girl (You Are Beautiful”). Mikas debijas albums “Life In Cartoon Motion” (nr. 1 Liebritānijā un vēl 11 valstīs) pārdots vairāk nekā 7 miljonos kopiju. Tiešām iespaidīgi panākumi pat mūsdienu strauji mainīgajā laikmetā.

Ieraksti kopumā pārdoti vairāk nekā 10 miljonu koptirāžā, 32 pasaules valstīs iegūstot Zelta vai pat Platīna statusu. Viņa daiļrade novērtēta ar virkni prestižu balvu, tai skaitā “Brit Award” un “MTV Europe”.

2009. gadā iznāca Mikas otrais dziesmu albums “The Boy Who Knew Too Much”. Tas turpināja debijas panākumus, iekļūstot vismaz 10 valstu topu pirmajā desmitniekā. Ievērojamākie tā hiti ir “We Are Golden”, “Blame It On The Girls” un “Rain”. Trešais albums “The Origin of Love” iznāca 2012. gadā. Starptautisku atzinību ieguva singls “Celebrate” ar Farelu Viljamsu un “Popular Song” ar Arianu Grande.

Latvijā Mika uzstāsies viņa jaunākā albuma “No Place In Heaven” koncerttūres ietvaros. Koncertā izskanēs ne tikai jaunākā CD hiti, bet arī dziedātāja “zelta fonds”: “Big Girl (You Are Beautiful)”, “Grace Kelly, Relax”, “Take It Easy”, “Lollipop”, “Happy Ending”, “Love Today” un “We Are Golden”.

Neparastā mākslinieka uzstāšanās vienmēr ir enerģijas pārpilna un burtiski dzirkstī kā daudzkrāsains pozitīvu emociju kokteilis – to varējām novērtēt arī Mikas pirmajā koncertā Rīgā 2010. gadā, kad koncertu iesildīja elektropopa pandu duets “Instrumenti”. Mikas dziesmas joprojām aptver plašu emociju amplitūdu – no nebēdnīga prieka līdz sentimentālām skumjām, no ekstravaganta kiča līdz bērnišķīgai vaļsirdībai. Katra tikšanās ar Miku un viņa pavadošajiem mūziķiem ir patiesa un profesionāli augstvērtīga snieguma garants. Katra koncerta laikā viņš liek noticēt, ka pasaule var pārtapt mirdzošā atrakciju parkā. “Tā ir brīnumaina pasaule, kurā jūs varat dzīvot. Paralēla pasaule cilvēkiem, kura ir vienlaikus iluzora un valdzinoša, un pārsteidzoša,” saka pats Mika.

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 22. V 19.00 “Arēnā Rīga”

Biļetes: “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 29 – 49

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+