×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. februāris, 2014
Drukāt

Rīga atgriezīsies Latvijas Pašvaldību savienībā (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes vadība pieņēmusi lēmumu atgriezties Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS), šodien pēc tikšanās ar LPS priekšsēdētāju Andri Jaunsleini žurnālistiem sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Šāds lēmums pieņemts, vērojot, kā LPS darbojās pagājušajā gadā un kā aizstāvējusi pašvaldību intereses. Atgriežoties LPS sastāvā, ieguvēja būšot gan Rīga, gan arī LPS, jo abas puses cer stiprināt savas pozīcijas.

“LPS pēdējā gada darbs apliecina, ka mums ir darāmi kopīgi darbi,” piebilda Ušakovs.

Arī Jaunsleinis pauda gandarījumu par Rīgas domes lēmumu, piebilstot, ka, esot ārpus LPS, zaudētājas bija abas puses.

Balsojums par atgriešanos LPS sastāvā, visticamāk, notiks marta vidū.

Sarunas laikā Jaunsleinis ar Ušakovu vienojušies par trīs aktuāliem jautājumiem, kas kopīgi jārisina. Pirmais ir saistībā ar elektroenerģijas tarifu pieaugumu mājsaimniecībām pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas. Rīgai un LPS kopīga sadarbība būs saistībā ar Veselības ministrijas ieceri ieviest jaunu veselības apdrošināšanas sistēmu. Panākta vienošanās, ka LPS būs galvenais palīgs Rīgai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, izstrādājot grozījumus likumā “Par pašvaldībām”, paredzot tajā galvaspilsētas funkcijas un kompensācijas mehānismu Rīgai.

Ušakovs skaidroja, ka šāds kompensāciju mehānisms nepieciešams, lai būtu skaidri noteikts, kā Rīga saņem finansiālu kompensāciju par funkcijām, ko tā pilda kā galvaspilsēta. Aktuālākais jautājums ir tieši par sabiedrisko transportu Rīgā. Ja šogad to kompensē pašvaldība no sava budžeta, nākamgad to vajadzētu paredzēt valsts budžetā un iekļaut izlīdzināšanas fondā, teica Ušakovs. “Ir absolūti skaidrs, ka kopējais darbs ar visām pārējāmpašvaldībām padarīs šo rezultātu labāku un izdevīgāku gan Rīgai, gan citām pašvaldībām.”

Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR) piebilda, ka Rīgas atgriešanās LPS ir svarīga saistībā ar Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu un arī ar nākamgad gaidāmo Latvijas prezidentūru Eiropas Savienībā.

Vaicāts, vai lēmums par atgriešanos LPS nav saistīts arī ar ministru nomaiņu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, Ušakovs to tieši neapstiprināja. Tomēr viņš uzsvēra, ka tas, kā strādā jaunais ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK), dod cerības, ka Rīgai kopā ar LPS izdosies panākt krietni vairāk, jo ir redzama pavisam cita kompetences pakāpe. “Cilvēks ļoti labi saprot, kādas problēmas ir pašvaldībām, un tas, salīdzinot ar visiem iepriekšējiem ministriem, jau ir milzīgs panākums. Iepriekšējie ministri vispār nezināja, cik Latvijā ir pašvaldību,” noteica Rīgas mērs.

Jau ziņots, ka Rīgas dome 2012.gada septembrī, paužot savu sašutumu par LPS panākto vienošanos ar valdību parpašvaldību finansējuma modeli, izstājās no LPS.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ha-ha-ha! Kad pietrūkst naudas ,ko izsaimniekot ,tad atgriežas.

Draugiem Facebook Twitter Google+