Rīgā atkal gara bullīšu sērija, bet šoreiz “Dinamo” zaudē 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionāta spēlē savā laukumā pēcspēles metienu sērijā zaudēja Maskavas “Spartak” vienībai, kuras treneru kolektīvā strādā viens no rīdzinieku bijušajiem treneriem Viktors Ignatjevs.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Rīdzinieki cieta neveiksmi ar 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1), piedzīvojot ceturto zaudējumu pēc kārtas.
Cīņas pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, tāpēc bija nepieciešams papildlaiks, kurā uzvarētājs arī netika noskaidrots. Savukārt “bullīšos” bija nepieciešamas deviņas metienu kārtas, kurā veiksmīgāki bija viesi, kuri realizēja divus izgājienus, kamēr rīdziniekiem ar vienu Laura Dārziņa realizētu metienu bija par maz uzvarai.

Latvijas kluba labā vārtus pamatlaikā guva aizsargs Patriks Malens, kamēr Maskavas kluba rindās izcēlās Artjoms Voroņins.

Spēles pirmās 20 minūtes aizritēja līdzīgā cīņā, abām komandām izveidojot maz vārtu gūšanas momentu. Tiesa, vienu reizi pēc “Spartak” metiena ripa noklaudzināja Jāņa Kalniņa sargāto vārtu stabiņu. Savukārt “Dinamo” izveidoja vairākus bīstamus pretuzbrukumus, kas gan cerēto nedeva un viesu komandas vārtsargam Ņikitam Bespalovam ilgu laiku daudz darba nebija.

Aktīvāka cīņa notika trešdaļas beigās. Vispirms rīdzinieki pēc Georgija Pujaca noraidījuma spēlēja mazākumā, taču to droši izturēja, savukārt pirmspēdējā minūtē bīstamu metienu izdarīja “Dinamo” uzbrucējs Koltons Gilīss, taču vārtsargs ripu noķēra.

Neveiksmīgi rīdziniekiem sākās spēles otrā trešdaļa, jo jau tās pirmajā minūtē viesi atklāja rezultātu. Voroņins pēc tālas diagonālas piespēles ieslidoja “Dinamo” zonā, kur ar māņu kustību apspēlēja aizsargu Gunti Galviņu, pēc tam raidot ripu rīdzinieku vārtu tālajā stūrī.

Nokļūstot iedzinējos aktivizējās arī laukuma saimnieki, kuriem gan joprojām īsteni labas iesējas neradās. Cīņas 26.minūtē rīdzinieki pirmo reizi mačā ieguva tiesības spēlēt vairākumā, taču rezultāts palika nemainīgs. Savu “Dinamo” tomēr panāca nedaudz vēlāk, kad individuāli ļoti labi nospēlēja aizsargs Malens. Viņš laukuma centrā tika pie ripas, tempā apslidoja divus pretiniekus un raidīja ripu zem Bespalova sargāto vārtu pārliktņa. Malenam šis bija trešais precīzais metiens šajā sezonā, kamēr pie rezultatīvām piespēlēm tika Vitālijs Pavlovs un Māris Bičevskis, kuram šis bija pirmais punkts sezonā.

Arī turpinājumā nedaudz labāki bija “Dinamo” spēlētāji, tomēr rezultāts līdz otrajam pārtraukumam vairs nemainījās.

Arī trešajā periodā pārsvars piederēja laukuma saimniekiem, kuriem gan ar vārtu gūšanu atkal nesekmējās. Tiesa, trešdaļas pirmajā pusē rīdzinieki divas reizes spēlēja mazākumā, taču aizsargājās bez kļūdām, neļaujot pretiniekiem neko bīstamu izveidot. Pēc tam vairākumu neizmantoja arī “Dinamo”, savukārt perioda beigu daļā mājinieki jau pilnībā kontrolēja notikumus laukumā, izveidojot labas izdevības. Teicamas iespējas bija Pjotram Ščastļivijam, Miķelim Rēdliham un Mikam Indrašim, tomēr rezultāts palika nemainīgs 1:1.

Pagarinājumā abas komandas darbojās piesardzīgi, bet labākā iespēja bija viesiem, kad pēdējā minūtē bīstami meta Anatolijs Ņikoncevs.

Tikmēr “bullīšos” viesus otrajā sērijā vadībā izvirzīja Konstantīns Glazačevs, taču Dārziņš nākamajā sērijā atjaunoja līdzsvaru, bet pēc tam dominēja vārtsargi. Savukārt devītajā sērijā uzvaru “Spartak” nodrošināja Vadims Berdņikovs, kamēr Ščastļivijs bija neprecīzs.

Rīgas “Dinamo” ar šo maču uzsāka trīs mājas spēļu sēriju.

Trešdien rīdzinieki savā laukumā uzņems Pētera Skudras un Ģirta Ankipāna trenēto Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, kuru pārstāv Latvijas izlases uzbrucējs Kaspars Daugaviņš, bet piektdien spēkosies ar “Soči” hokejistiem.