Kultūra
Mūzika

Rīgā atkal skanēs Koru olimpiādes Miera zvans 16

Foto: LETA

Ceturtdien, 11.augustā, plkst.12 Sv. Pētera baznīcā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, viņa vietnieks Andris Ameriks, 3. Eiropas koru olimpiādes projekta vadītāja Diāna Čivle un, kordiriģents un 3. Eiropas koru olimpiādes mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags atkal ieskandinās Koru olimpiādes Miera zvanu, LA.lv uzzināja Rīgas domē.

“Miera zvana ieskandināšana būs simboliska ziņa un aicinājums koriem no visas pasaules atkal tikties Rīgā 2017.gadā jūlijā, kad notiks Eiropas koru olimpiāde un Nāciju Grand Prix Riga. Arī katrs Rīgas svētku apmeklētājs tiek aicināts apskatīt Miera zvanu un fotogrāfiju pie tā, izvietot Facebook lapā ar mirkļabirku #singinriga2017, aicinot pasaules tautu korus dziedāt Rīgā 2017. gadā,” pauda domes sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Bulāne.

Gandrīz pustonnu smagais bronzas zvans tika izliets un ieskandināts 2014.gadā Pasaules koru olimpiādes laikā. Uz tā ir iegravēts teksts “Kopā dziedāšana vieno tautas”, kas ikvienam atgādina, ka dziedot iespējams veicināt sapratni un mieru starp cilvēkiem un tautām visā pasaulē.

Rīgā 2014. gadā notika Pasaules koru olimpiāde, kas guva lieliskus panākumus, tāpēc Rīga ieguva tiesības 2017. gada vasarā rīkot nākamo starptautisko kordziedāšanas pasākumu – 3. Eiropas koru olimpiādi un Nāciju Grand Prix, kas norisināsies no 16. līdz 23. jūlijam un Latvijas galvaspilsētā atkal pulcēs dziedātājus no visas pasaules.

LA.lv