×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. marts, 2015
Drukāt

Rīga atkal spēlē teātri – iespēja apmeklēt labākās izrādes

Foto: E. FreimaneFoto: E. Freimane

Skats no izrādes "Alise Brīnumzemē".

Šonedēļ, 3. un 7. martā Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2014” ietvaros notiks 2014. gada amatierteātru festivāla “Rīga spēlē teātri” laureātu izrādes, portālam LA.lv pastāstīja RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Starp deviņiem festivālā godalgotajiem iestudējumiem ir gan klasika, gan pantomīmas, latviešu autoru darbu uzvedumi un tautā pazīstamu ārvalstu autoru darbu izrādes. Izrāžu apmeklējums ir bez maksas, bet informācija par to norišu vietu un laiku pieejama interneta vietnē www.kultura.riga.lv.

3. martā Latvijas Nedzirdīgo savienības kultūras namā “Rītausma” skatītāji aicināti uz improvizācijas teātra formā veidotu izrādi “Dzīves skola Nr. 1”, kurā piedalās Latvijas Nedzirdīgo savienības drāmas ansamblis “Rītausma” un jauniešu deju kolektīvs. Šajā dienā Kultūras centrā “Imanta” būs skatāma arī Bērnu un jauniešu teātra “Horizonts” izrāde “Alise Brīnumzemē”, izrāde notiks krievu valodā. Otrdienas, 3. marta, vakarā Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātē būs iespēja redzēt Viljama Šekspīra darba “Otello” kaislības Latvijas Universitātes Studentu teātra sniegumā.

Rīgas amatierteātru iestudējumus varēs skatīties arī nedēļas nogalē, 7. martā, kad skatītāji gaidīti sešās izrādēs. VEF Kultūras pilī būs skatāma izrāde par nodevību, neremdināmu cīņas garu, par spēku un vājumu, par zaudējumu un iespēju uzvarēt, cīnoties par varu, un to piedāvās VEF teātris Jukio Mišimas darba “Garā nakts 1934” iestudējumā. Šajā pašā vietā skatītāji gaidīti vēl uz divām izrādēm – ansambļa “Rīgas Pantomīma” iestudējumu “p.m.ē.” un Latvijas Nedzirdīgo savienības drāmas ansambļa “Rītausma” pēc Astrīdas Salbahas lugas “Deju stunda” motīviem tapušo izrādi “Balerīnas”.

Savukārt Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžas telpās notiks izrāde “B 612 – Es, tu, viņš, viņa – mēs…”, kas tapusi pēc Antuāna de Sent-Ekziperī stāsta “Mazais princis” motīviem un to piedāvās Vecpilsētas teātra aktieri.

Visi, kuri iecienījuši latviešu autoru dramaturģiju, gaidīti Kultūras centrā “Iļģuciems” uz Zigmunda Skujiņa iestudējumu “Kailums”, kuru piedāvā Nomales teātra “Piektais tramvajs” aktieri, stāsta Vilde. Vēl piedāvājumā būs Latvijas Nedzirdīgo biedrības Strazdumuižas drāmas un dzejas teātra iestudētais Rūdolfa Blaumaņa darba “Īsa pamācība mīlēšanā” uzvedums, kurā piedalīsies arī Rīgas Latviešu biedrības jauktā kora grupa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+