×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. marts, 2012
Drukāt

Rīgā atkal uzdarbojas viltus sociālie darbinieki

kapnu_telpa

Rīgas Vidzemes priekšpilsētā atkal aktivizējušies iedzīvotāju apkrāpēji, kas uzdodas par sociālajiem darbiniekiem, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice, atsaucoties uz Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes sniegto informāciju.

Krāpnieki Vidzemes priekšpilsētā uzdarbojušies arī janvāra sākumā.

Brice uzsvēra, ka sociālie darbinieki klientu apmeklē mājās tikai pēc tam, kad iedzīvotājs pats ir ticies un iepazinies ar savu sociālo darbinieku un ir izklāstījis savas sociālās problēmas. Turklāt pirms tam viņš vienmēr iepriekš sazināsies ar klientu un vienosies par apmeklējuma laiku. Tikai īpašos gadījumos sociālais darbinieks var doties pie klienta bez iepriekšēja brīdinājuma, pamatojoties uz policijas, bāriņtiesas vai ģimenes ārsta sniegto informāciju, lai noskaidrotu, vai sniegtā informācija ir patiesa, un lai sniegtu nepieciešamo sociālo palīdzību.

Apmeklējot klientu dzīvesvietā, sociālais darbinieks nosauc savu uzvārdu un uzrāda savu darba apliecību, kurā minēts iestādes nosaukums, uz tā ir sociālā darbinieka fotogrāfija un viņa personas kods. Uz apliecības ir Rīgas Sociālā dienesta vadītāja paraksts un iestādes zīmogs.

Ja cilvēks apgalvo, ka ir sociālais darbinieks, bet nevar uzrādīt darba apliecību, nav pazīstams un par savu apciemojumu nav informējis, Rīgas domes Labklājības departaments iesaka viņam neuzticēties un neielaist savā dzīvoklī. “Nekādā gadījumā svešiniekam nav jāizrāda savas dzīvoklis, nav jāuzrāda savi naudas uzkrājumi, kā arī nav jādod līdzi savi personu apliecinošie dokumenti, jo, tikai vēršoties Rīgas Sociālajā dienestā, ir lūgts tos uzrādīt,” uzsvēra Brice.

Pašvaldības Labklājības departaments atgādina, ka visi sociālā darbinieka sniegtie pakalpojumi ir bez maksas un vairāk informācijas par tiem atrodams Rīgas domes Labklājības departamenta mājaslapā “www.ld.riga.lv” sadaļā “Rīgas Sociālais dienests – Sociālā darbinieka apsekojums”.

Lai saņemtu sociālo palīdzību vai sociālo pakalpojumu, rīdzinieki vēršas Rīgas Sociālā dienesta nodaļu teritoriālajos centros pie sociālā darba speciālista. Piezvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 80005055, var noskaidrot savu sociālo darbinieku un pieņemšanas laiku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+