×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
17. janvāris, 2017
Drukāt

Rīgā atklās pansiju “Pārsla”

Publicitātes foto. Foto no arhīvaPublicitātes foto. Foto no arhīva

Rīgā atklās jaunu sociālo pakalpojumu – pansiju “Pārsla”, informē Rīgas dome.

20.februārī plkst.12 Rīgā, Ieriķu ielā 28, Rīgas Domes Labklājības departaments, Latvijas Samariešu apvienība un Rīgas Sociālais dienests atklās jauna veida sociālo pakalpojumu – aprūpētās dzīvošanas mītni jeb pansiju “Pārsla”.

Pansija ir mājoklis ar 20 individuālām istabām tiem cilvēkiem, kuri līdz šim bijuši bez noteiktas dzīvesvietas un viņiem ir objektīvas grūtības aprūpēt sevi vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ. Pansijā ir nodrošināta diennakts uzraudzība, atbalsts pašaprūpes veikšanā līdz 4 stundām mēnesī, nepieciešamības gadījumā atbalsts sociālo problēmu risināšanā, kā arī piedāvātas aktivitātes brīvā laika pavadīšanas iespējām, saglabājot patstāvīgas dzīves principus.

Visas istabas pansijā ir aprīkotas ar dušu, WC, nelielu virtuvīti un gultas vietu. Tās ir izveidotas tā, lai cilvēks var dzīvot pietiekami privātu dzīvi, tajā pat laikā saņemot arī sociālu palīdzību un aprūpi, ja tāda ir nepieciešama. Vairākas istabas pansijā arī pielāgotas cilvēkiem ratiņkrēslos. Istabiņā sienas rotā fotogrāfa Mārtiņa Zilgalvja fotogrāfijas ar Latvijas dabasskatiem, raksturo pašvaldība.

“Tāpat kā nav divu vienādu sniegpārslu, tāpat arī nav divu pilnīgi vienādu cilvēku. Tādēļ ir nepieciešami daudzveidīgi sociālie pakalpojumi, kas būtu pielāgoti dažādām cilvēku vajadzībām. Šiem cilvēkiem, kuri citādākā gadījumā turpinātu dzīvot uz ielas vai arī nonāktu institūcijā, pansija ir iespēja dzīvot pastāvīgi un pēc iespējas ilgāk. Tāpat tas arī ir efektīvāk, jo ar viņiem strādā sociālais darbinieks un sociālais rehabilitētājs, kā arī izmaksu ziņā šis risinājums ir lētāks, nekā dzīve institūcijā,” uzsver Latvijas Samariešu apvienības direktors Andris Bērziņš.

Latvijas Samariešu apvienība jau divas desmitgades Latvijā nodrošina tādus sociālos pakalpojumus kā aprūpe mājās, sociālās aprūpes centrus, naktspatversmes un citus, savukārt zināšanas un pieredze par pansijas jeb aprūpētās dzīvošanas nodrošināšanu ir iegūta no sadarbības ar samariešu organizācijām Eiropā, kur šāda veida pansijas ir ļoti izplatītas.
Pakalpojumu piešķir Rīgas Sociālais dienests saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto kārtību. Lai saņemtu nosūtījumu, ir jāvēršas Rīgas Sociālajā dienestā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+