×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

Rīgā atklāta starptautiskās mākslas galerijas LUMAS galerija

Māra Morkana fotoMāra Morkana foto

Fotogalerijai LUMAS, kas jau lepojas ar filiālēm tādās lielpilsētās kā Berlīne, Londona, Parīze un Ņujorka, atklāta pirmā pārstāvniecība Baltijas valstīs, portālam LA.lv pastāstīja komunikāciju speciālists Deniss Ševeļovs.

Jaunā izstādes koncepcija galerijas apmeklētājiem Vecrīgā, Audēju ielā 6, rada sajūtu, ka viņi viesojas mākslas kolekcionāra mājās nevis galerijā. Dažādās telpu zonas sniedz nepārprotamu iespaidu, kā mākslas darbi izskatīsies pašu apmeklētāju dzīvojamā istabā, kabinetā utt. Vairāk nekā 300 kvadrātmetros LUMAS portfolio, ko veido modernās fotogrāfijas un mākslas darbi, tiek prezentēts mainīgās ekspozīcijās kā privātā kolekcija.

Plašu ieskatu mākslas pasaulē sniegs arī pasākumi, kurus plāno rīkot galerija, piemēram, grāmatu prezentācijas, ekspertu sarunas un mākslinieku diskusijas, nodrošinot plašu kultūras programmu.

Svinīgā atklāšanas pasākuma ietvaros jauno foto galeriju apmeklēja vairāk nekā 200 mākslas gardēži, kuru vidū bija arī uzņēmējas Nella Ušakova un Aleksandra Krasovicka, gleznotāja Ieva Bondare, izdevniecības “Dienas Žurnāli” vadītāja Inga Gorbunova, mākslas galerijas “Putti” īpašniece Agita Putāne, “Mākslai vajag telpu” projekta organizētāja Katrīna Leiškalne kopā ar māti, Jānis Jurkāns, fotogrāfs Sergejs Kondrašins, interjera dizainere Anita Grase, kā arī pašmāju mediju pārstāvji un virkne citu foto mākslas cienītāju, kas augstu novērtēja ne tikai LUMAS plašo mākslas darbu sortimentu, bet arī pārdomāti mūsdienīgā stilā ieturēto telpu interjeru un vizuālo noformējumu.

Pirms 11 gadiem dibinātā galerija LUMAS savās vairāk nekā 35 filiālēs visā pasaulē piedāvā muzeju kvalitātes mākslas darbus par pieejamām cenām. Plašu ieskatu modernās mākslas un dizaina pasaulē sniedz vairāk nekā 1400 darbu, kuru autori ir 160 pazīstami mākslinieki un daudzsološi jaunie mākslinieki.

Darbi ir pieejami kā ar roku parakstīti oriģināli ierobežotā daudzumā – parasti no 75 līdz 150 eksemplāriem, to cena – no 120 līdz 800 eiro. Galerijas īpašnieki skaidro, ka viņi vēlējušies radīt starpposmu starp vienreizīgiem mākslas darbiem, kuru cena sākas no četrciparu skaitļa, un muzeju veikalos nopērkamajām, viņuprāt, neizteiksmīgajām reprodukcijām.

“Jau ilgāku laiku plānojām atvērt galeriju Baltijā,” stāsta LUMAS pārstāvis Jorgs Stankevičs (Jörg Stankewitz). “Mūsuprāt, Rīga ir Mākslas Meka! Tā šķiet ideāla vide LUMAS, un patiesi ar lielu prieku gaidīsim mūsu Latvijas apmeklētājus.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+