×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. aprīlis, 2014
Drukāt

Rīgā atklāts piemineklis Afganistānas karā kritušajiem Latvijas dēliem (FOTO) (16)

Foto-LETAFoto-LETA

Pieminekļa "Afganistānas karā kritušajiem Latvijas dēliem" atklāšana.

Sestdien, 12.aprīlī, Rīgā, Klusajā dārzā, atklāts Afganistānas karā kritušajiem Latvijas iedzīvotājiem veltīts piemineklis, novēroja aģentūra LETA.

Pasākumā piedalījās iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC). Uz pasākumu bija pulcējušies aptuveni 200 cilvēku.

Afganistānas karā, kas ilga no 1979.gada līdz 1989.gadam, tika iesaistīti 3640 Latvijas iedzīvotāji, no tiem 51 karā krita, bet viens pazuda bez vēsts.

Pieminekļa autors ir Latvijā dzīvojošo Afganistānas kara un citu militāro konfliktu veterānu asociācijas valdes priekšsēdētājs Saeimas deputāts Gunārs Rusiņš. Viņa vadītā asociācija ir dibināta 1998.gada 21.aprīlī. Pieminekļa atklāšanas pasākumā bija aicinātas piedalīties arī valsts augstākās amatpersonas.

Asociācija ir patstāvīga, sabiedriska un nepolitiska organizācija, kas uz brīvprātības pamata un interešu kopības apvieno Latvijas iedzīvotājus, kuri ir pildījuši karavīra pienākumu Afganistānā un citos militāros konfliktos pēc 1945.gada, ka arī ģimenes locekļus, kuru piederīgie krituši šajos karos vai miruši iegūto slimību un ievainojumu rezultātā. Asociācijas biedrs nevar būt jaunāks par 18 gadiem.

Asociācijas darbības mērķis ir saskaņā ar Satversmi un valsts likumdošanu nodrošināt asociācijas biedru tiesību aizsardzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Latvijas dēli ir tikai 1918.gada 18.novembra Latvijas pilsoņi un viņu pēcteči. LPSR dēli nav Latvijas dēli!

 2. Pieminekļi šur, pieminekļi tur, bet pienācigu pieminekli krievu okupācijas upuriem — tūktošiem nošauto, badā nomērdeto vai Sbirijā nomocīto piemiņai — tā arī līdz šai dienai nespēj uzcelt. Tādam, makslinieciski augstvertigam, piemineklim būtu jastāv tur, kur krievu šovinisti ir uzslējuši savu Barklaju de Tolli.

 3. kāpēc mūsu puišiem vispār jāpiedalās????Nato….

 4. Ļoti pieticīga informācija: kas tā par simboliku; kāds mācītājs; kādi latvijas dēli; kas par kluso dārzu; kāpēc valdība nepiedalijās…???

 5. MUZIGA PIEMINA..PUIKAS…..ZINU TO ELLI….UN NENOVELU NEVIENAM TO PIEDZIVOt!!!!! sen jau vajadzeja!!!

 6. Apsveicami,ka izveidots piemineklis,Afganistānas karā bojā gājušajiem latviešiem.Bet kāpēc visi ir aizmirsuši tos puišus,kas gājuši bojā miera uzturēšanas misijās,piemēram Irākā?Lai tiem memoriālu izveidotu,karavīri paši ziedoja naudiņu ilgākā laika posmā,lai izrādītu cieņu bojā gājušajiem dienesta biedriem…Kaut kā nedaudz negodīgi….

 7. Lai vieglas smiltis kritušajiem,kautajiem par svešo savtīgajām interesēm!

 8. Apsveicami! Piemiņai nav jāzūd nebūtībā!

 9. Visu cieņu kritušajiem un Tiem,kas vēl turas!

 10. Ja nemaldos kars Afganistana notiek veljoprojam, un kur ir piemineklis lai varetu pieminet kas kritusi Afganos pedejos 10 gados?

 11. nevajadzētu jau dalīt, visi karos kritušie ir Latvijas bērni. Mūžīga slava kritušajiem varoņiem!

 12. Mūžīga piemiņa kritušajiem !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+