×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. maijs, 2016
Drukāt

Rīgā atļauti visi pieteiktie 9.maija pasākumi (6)

Foto LETAFoto LETA

Rīgas dome (RD) atļāvusi rīkot visus pašvaldībā pieteiktos 9.maija pasākumus, pastāstīja RD pārstāvis Uģis Vidauskis.

Vidauskis sacīja, ka biedrībai “9.maijs.lv” izsniegta atļauja publiska pasākuma rīkošanai 8.maijā un 9.maijā Uzvaras parkā. Organizatori pieteikumā norādījuši, ka šie pasākumi varētu pulcēt vairākus desmitus tūkstošu cilvēku.

Biedrība 8.maijā no plkst.17 līdz plkst.23 iecerējusi Uzvaras parkā rīkot atceres pasākumu, kurā tiks pieminēti Otrā pasaules kara upuri, bet 9.maijā no plkst.9 līdz 23 pieteiktas fašisma sagrāves svinības ar koncertiem, salūtu un tirdzniecību.

Tāpat pašvaldībai neesot iebildumu pret 9.maijā plānoto gājienu, kuru rīko vairākas privātpersonas.

Sākotnēji maršrutā no Slokas ielas un Kalnciema ielas krustojuma pa Slokas ielu uz Uzvaras parku RD bija pieteikti divi atsevišķi gājieni – “Latvijas Antinacistiskās komitejas” pārstāvis Aleksejs Šaripovs vēlējās rīkot gājienu “Otrā pasaules kara upuru piemiņai”, bet biedrības “Perom” pārstāve Margarita Dragile un Elizabete Krivcova pieteikušas gājienu, kura mērķis ir atcerēties ģimenes locekļus, kas Otrā pasaules kara laikā ir cīnījušies Sabiedroto rindās pret nacistisko Vāciju.

Vidauskis pastāstīja, ka gājienu rīkotājiem ir izdevies vienoties par došanos vienā, nevis divos atsevišķos gājienos. Apvienotais gājiens sāksies plkst.16. Organizatori pieļauj, ka tas varētu pulcēt ap 1000 dalībnieku. Pasākuma laikā Slokas ielā būs satiksmes ierobežojumi.

Latvijā nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas diena ir 8.maijs . Katru gadu piemiņas pasākumi Rīgā notiek arī 9.maijā, kad Uzvaras dienu atzīmē Krievijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Nu tik varēs dzert uz nebēdu …..

 2. Чего вы желчью то исходите? Праздник же не ваш и вас туда никто не завёт.

  • Neapvainojies, tu arī pirms 16 marta gaisu smirdināji! Labāk aizej uz Brāļu kapiem(Latvijā kapu ir ļoti daudz), noliec ziedus, paklusē, piemini kritušos! Upuru bija pārāk daudz, lai šajā dienā festivālus un dzerstiņus rīkotu.

 3. sarkano maršs pār Daugavu Atbildēt

  Boļševiku asinsvečuki varēs tīksmināties savās atmiņās.

 4. Būtu jārīko citu piemińas brīdi Atbildēt

  šajā 9. maija dātumā pie Brīvības pieminekła nosodot Padomju Savienības, tas ir Krievijas nelegālo okupāciju un Latvijas izvarošanu. Kurš tādu piemińas brīdi aizliegtu? Ušakovs?

 5. Iesim paraudzīties uz RĒGIEM UN VIŅU PĒCNĀCĒJIEM, BĻAURIEM PA NAKTĪM!

Draugiem Facebook Twitter Google+