Latvijā
Kriminālziņas

Rīgā atsavina sevišķi bīstamu narkotisko vielu0

Atsavinātās narkotikas. Foto – Valsts policija

Rīgā aizturēts vīrietis ar sevišķi bīstamu narkotisko vielu – karfentanila maisījumu, vēsta policija.

Otrdien, 31. augustā, ap pulksten trijiem pēcpusdienā Rīgas Centra iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti, veicot dienesta pienākumus, uz ielas pamanīja vīrieti, kurš atrodas acīmredzamā narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā.

Aizvedot vīrieti un policijas iecirkni un viņu pārbaudot, tika konstatēts, ka pie viņa atrodas 17 vīstokļi ar nezināmas izcelsmes gaišas krāsas pulverveida vielu. Ekspertīzes laikā tika noskaidrots, ka tie ir 0,8125 grami vielu maisījuma, kas satur karfentanilu un metadonu.

Aizturētais 1989. gadā dzimušais vīrietis jau iepriekš ir sodīts par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, kā arī citiem pārkāpumiem.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu bez nolūka tās realizēt. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis policijas uzraudzība.

Karfentanils ir sevišķi bīstama un spēcīga narkotiskā viela, līdz ar to tā lietošana īpaši bieži beidzas ar nāvi. Visbiežāk tas sastopams savienojumā ar kādu citu narkotisko vielu, kā piemēram, šajā gadījumā ar metadonu.

“Aicinām, iedzīvotājus, pamanot sabiedriskās vietās personas, kas atrodas narkotisko vai psihotropu vielu ietekmē, nekavējoties zvanīt policijai pa tālruņa numuru 110, lai netiktu apdraudēti apkārtējie. Tāpat aicinām ziņot par narkotisko vielu tirdzniecības vietām. Tās viegli un ātri iespējams atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē,” aicina likumsargi.

LA.lv