Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
28. maijs, 2014
Drukāt

Rīgā atver septīto Veselības istabu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Šogad, ņemot vērā iedzīvotāju pieprasījumu, atvērta septītā biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) veselības istaba, kas atradīsies Lomonosova ielā 1 k.19, informē Rīgas dome.

Lai uzlabotu rīdzinieku informētību par veselību ietekmējošiem faktoriem, saslimšanas riskiem un to profilaksi, kā arī par citiem veselības veicināšanas jautājumiem Rīgā jau darbojas pavisam septiņas LSK veselības istabas. Departaments atbalstu veselības istabām ir iekļāvis arī savos plānošanas dokumentos programmā.

Veselības istabās strādā sertificētas medicīnas māsas, kuras bez maksas un bez iepriekšēja pieraksta:
•sniegs konsultāciju par veselīgu dzīvesveidu un slimību profilaksi,
•noteiks jūsu ķermeņa svaru un auguma garumu,
•izmērīs arteriālo asinsspiedienu,
•sniegs informāciju par medicīnas pakalpojumu pieejamību,
•sniegs informāciju par Latvijas Sarkanā Krusta un Rīgas Sociālā dienesta pakalpojumiem,
•kā arī atbildēs uz citiem jūs interesējošiem jautājumiem par veselību.

Par maksu (0,85 LVL) Veselības istabā iespējams noteikt arī cukura (glikozes) līmeni asinīs.

Pērn sešas veselības istabas apmeklēja 7094 rīdzinieki, teju divreiz pārsniedzot gadā plānoto apmeklētāju skaitu – 4800. Vidēji katru mēnesi vienu veselības istabu apmeklē vairāk nekā 67 Rīgas iedzīvotāji.

Rīgas domes Labklājības departaments 2013. gadā līdzfinansēja sešas veselības istabas par kopējo summu 13 221 lati. Veselības istabu finansēšana notiek no RD Labklājības departamenta Budžeta programmas “Veselības aprūpes pieejamības nodrošināšana un veselības veicināšana”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Sakiet, KAS NEKAIŠ DZĪVOT RĪGĀ!?? KUR VĒL LABĀK VAR BŪT!? TUR JAU 7.veselības istaba, turpretī pie mums, bijušajos rajonu centros, neko tādu pat nedzird…Nav jau žēl, vienīgi skumji gan…, ka pārējās Latvijas iedzīvotāji nav nekādā vērtē…

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+